Samochody pochodzą z prywatnej kolekcji samego Michaela Baya i dopiero po raz pierwszy zostały wystawione publicznie na sprzedaż. Wśród oferowanych aut znajdują się chevrolet camaro „Bumblebee” z 2010 r., ford mustang „Barricade” z 2016 r., mercedes-benz SLS AMG z 2010 r. oraz lamborghini aventador z 2014 r.

Reklama

Wszystkie cztery pojazdy zostały użyte na planie filmów „Transformers 3”, „Transformers: Ostatni rycerz” oraz „Transformers: Wiek zagłady” w reżyserii Baya.

 

Współczesne ikony motoryzacji

Zdecydowanie najciekawszym egzemplarzem w kolekcji jest żółty chevrolet camaro „Bumblebee” z filmu „Transformers 3”. Wyprodukowane w 2010 r. auto zawiera szereg modyfikacji nadwozia w tym nowe zderzaki, maskę, spojler i opony, które zapewniają mu nie tylko bardziej sportowy i agresywny charakter w porównaniu z oryginałem, ale przede wszystkim status jednego z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych aut we współczesnym kinie.

Kolejny na liście jest srebrny mercedes-benz SLS AMG. Według opisu auto posiada robione na zamówienie wnętrze i najprawdopodobniej jest pierwszym egzemplarzem tego modelu, który został dostarczony na rynek amerykański. W filmie „Transformers 3” jeździła nim grająca dziewczynę głównego bohatera była modelka Victoria’s Secret Rosie Huntington.

Pozostałe dwa samochody to policyjny ford mustang GT „Barricade” wyposażony w masywne zderzaki i syreny ostrzegawcze oraz niemalże fabrycznie nowe lamborghini aventador o przebiegu nie większym niż 3 tys. km. Oba auta pojawiły się odpowiednio w filmach „Transformers: Ostatni rycerz” i „Transformers: Wiek zagłady”.

Ta niesamowita kolekcja została wystawiona na sprzedaż w serwisie WeAreCurated.com. Organizatorzy podkreślają, że za 2 mln dolarów przyszły nabywca otrzyma nie tylko cztery kultowe auta, ale także certyfikaty oryginalności w postaci nagrań dokumentujących uczestnictwo pojazdów w filmach z serii Transformers oraz pełną, oficjalną dokumentację.