Czasem rzeczywiście trzeba stanąć na głowie, żeby móc zarezerwować stolik w najbardziej obleganej knajpie w mieście. Tyle że jakiekolwiek akrobacje, które kiedykolwiek wykonywaliście, by dostać się do ulubionego lokalu, bledną w porównaniu z tym, co trzeba zrobić, by móc zjeść posiłek w restauracji La Piazza.

Reklama

Lokal znajduje się na Fisher Island, prywatnej wyspie w pobliżu Miami, która jest najzamożniejszą okolicą mieszkalną w całych Stanach Zjednoczonych - po sąsiedzku mieszkają tam lub posiadają nieruchomości osoby z majątkami netto sięgającymi dziesięciocyfrowych kwot. La Piazza to z kolei część nowego butikowego apartamentowca Palazzo Della Luna, który niedawno powstał na wyspie.

 

12 milionów za rezerwację stolika

W restauracji La Piazza mogą jadać wyłącznie mieszkańcy Fisher Island oraz ich goście. A to oznacza, że aby móc odwiedzić lokal, trzeba albo być właścicielem nieruchomości na wyspie, których ceny rozpoczynają się od 12 milionów dolarów, albo znać kogoś kto posiada taką nieruchomość. A to znacząco zawęża grono potencjalnych gości restauracji.

Standardy La Piazzy nie są jednak wysokie jedynie w kwestii doboru klienteli – ten pięciogwiazdkowy lokal serwuje bowiem najbardziej wyrafinowane dania z kuchni włoskiej na bazie mięsa, ryb i owoców morza. W menu znajdują się np. pieczony labraks, duszona ośmiornica, pieczona baranina, tatar z serioli czy filet z polędwicy wołowej. Dania zmieniają się co tydzień i przygotowywane są z organicznych i lokalnych składników najwyższej jakości. Restauracja ma również bogatą i stale powiększającą się kartę win.

Doborowe towarzystwo

Dostęp do La Piazzy to jednak nie wszystko. Sam Palazzo Della Luna oferuje również wiele luksusowych rozrywek – całodobowy bar z przystawkami, spa, baseny i przepiękny widok na panoramę Miami ze szczytu budynku. A to wszystko w doborowym towarzystwie, ponieważ właścicielami nieruchomości na Fisher Island są m.in. prezenterka telewizyjna Oprah Winfrey, tenisistka Karolina Woźniacka czy kanadyjski miliarder, właściciel zespołu Formuły 1 Lawrence Stroll.