Bułgaria: Accor debiutuje z luksusowym resortem Swissôtel 

Kompleks Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, SPA and Health Center zaoferuje gościom 171 pokoi i apartamentów premium oraz willę VIP z pięcioma sypialniami, basenem typu infinity, a nawet jacuzzi.

Reklama

Na miłośników wrażeń kulinarnych czekać będą dwie restauracje, taras na świeżym powietrzu, lounge & lobby bar, whisky bar z pokojem gier, przestrzeń do spotkań, kącik ze szwajcarskimi specjałami oraz bar przy basenie z krytymi miejscami do siedzenia.
W części eventowo-konferencyjnej obiekt udostępni salę balową o powierzchni 400 m2, dwie średniej wielkości oraz dwie mniejsze sale konferencyjne, przestronne foyer oraz bibliotekę i centrum biznesowe. W resorcie znajdą się również – strefa SPA i wellness z centrum fitness, salą do jogi, hammamem, salonami masażu, gabinetem kosmetycznym, saunami, kliniką medyczną oraz kilkoma basenami z naturalnymi wodami źródlanymi.

Oprócz rozbudowanej oferty noclegowej, biznesowej i SPA, w Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, SPA and Health Center znajdzie się również Centrum Diagnostyki Genetycznej, któremu towarzyszyć będzie Centrum Balneologii, będące atrakcją zarówno dla lokalnej społeczności, jak i gości z całego świata.


Inwestorem jest Aqua Treatment Ad Ltd, prywatna spółka zajmująca się rozwojem nieruchomości, która stworzy 5-gwiazdkowy wielofunkcyjny resort balneologiczny w Sapareva Banya.

Za sprawą ponad 700 naturalnych źródeł pełnych gorących i mineralnych wód, Bułgaria jest prawdziwym uzdrowiskowym rajem znanym w Europie już od czasów starożytnego Rzymu.

- Inwestycja na miarę Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, SPA and Health Center przywróci regionowi jego dawny prestiż i sprawi, że znajdzie się w czołówce tego rodzaju kurortów – stwierdzili Elena Ristavaara i Martin Marinov, przedstawiciele Aqua Treatment Ad Ltd.

- Nasza współpraca z firmą Accor i jej wyjątkową marką Swissôtel stanowi klucz do promowania okolic Kiustendił jako idealnej destynacji turystycznej otoczonej górami, gorącymi źródłami i bujną zielenią – dodają.

Bułgaria - niebanalny pomysł na wakacje 

Bułgaria jest dynamicznie rozwijającym się, niezwykle atrakcyjnym rynkiem południowo-wschodniej Europy. Może pochwalić się ogromnym potencjałem i znakomitymi możliwościami inwestowania. 

- W kraju jest duże zapotrzebowanie na usługi hotelarskie premium, nie wspominając o gościach z zagranicy. Czujemy się zaszczyceni, że Aqua Treatment Ad Ltd wybrała Swissôtel i Accor do zarządzania tym ambitnym projektem. Mamy pewność, że Swissôtel Sapareva Banya wprowadzi na bułgarski rynek nowe standardy i stanie się flagowym hotelem w tej części kraju – podkreśla Frank Reul, Head of Development at Accor for Eastern Europe.

Przedstawiciele kurortu Saparewa Banja mają nadzieję, że nowa hotelarska inwsestycja pozwoli na szybki rozwój regionu i wprowadzi go na szczyt najlepszych ośrodków uzdrowiskowych w Europie. 

Projekt hotelu powstał dzięki międzynarodowemu zespołowi SGI Architects odpowiedzialnemu za wytyczne i projekt wnętrz, a koordynację prac i uzyskiwanie zezwoleń nadzorowała URBA Arch.

Saparewa Banja - malownicze rejony Bułgarii 

Saparewa Banja to malowniczo położona miejscowość wypoczynkowa w zachodniej Bułgarii, w regionie Kiustendił znanym z licznych ośrodków uzdrowiskowych. Miasto cenione jest przede wszystkim za gorące źródła uznawane za najcieplejsze w Europie. Wypływające z nich wody są przejrzyste i osiągają temperaturę nawet 103°C. W centrum miasta podziwiać można również jedyny gejzer na Półwyspie Bałkańskim, powstały w 1957 roku.
Oprócz gorących źródeł i unikalnego gejzera, region może poszczycić się licznymi atrakcjami przyrodniczymi i kulturalnymi takimi jak Park Narodowy Riły, z najwyższym szczytem Bułgarii sięgającym 2925 m.

Do odwiedzenia zapraszają również Siedem Jezior Rilskich, jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji nie tylko w Bułgarii, ale i na Bałkanach.

Ponadto na zwiedzających czekają bizantyjski kościół św. Mikołaja, monastyr Rilski z X wieku, wodospad Gorica, ośrodki narciarskie Panicziszte i Borowec. Miasto leży około 60 km na południe od stolicy Bułgarii, Sofii.

Do Saparewa Banja jedzie się przez 50 km autostradą A3 łączącą Sofię z Błagojewgradem i Grecją, a następnie przez 10 km autostradą nr 62. Rozważyć można też drogę powietrzną - międzynarodowe lotnisko w Sofii jest oddalone o 67 km.