Bugatti w Polsce - salon marki otwarto w Katowicach

Już niedługo do oferty luksusowego salonu samochodowego La Squadra w Katowicach dołączą superauta marki Bugatti. Informacja oficjalnie potwierdzająca wejście francuskiego producenta do Polski pojawiła się m.in. na Instagramie showroomu.  

Reklama

„Oficjalnie: Nowy salon Bugatti w Polsce. Grupa Pietrzak ma zaszczyt poinformować, iż została oficjalnym dealerem oraz importerem marki Bugatti na Polskę, tym samym rozszerzając obecność marki Bugatti w Europie” – czytamy we wpisie.

Bugatti w Polsce - oferta salonu La Squadra

Według komunikatów prasowych w salonie dostępny będzie m.in. model Chiron w oszałamiającej cenie ok. 16 mln złotych za podstawową wersję auta. Chętnych kolekcjonerów na pewno jednak nie zabraknie, jako że renoma Bugatti znana jest wszystkim miłośnikom motoryzacji na całym świecie.

Bugatti tym samym dołącza do szerokiej listy innych luksusowych marek samochodów, które reprezentuje katowicka Grupa Pietrzak. W ofercie showroomu La Squadra obecnie dostępne są już m.in. takie marki jak Ferrari, Pagani, Koenigsegg, Maserati czy Alpine.

– Grupa Pietrzak działa w branży motoryzacyjnej od ponad 25 lat, a z głównymi luksusowymi markami samochodowymi pracuje od blisko dekady. Jesteśmy dumni, że nowy salon Bugatti będzie zlokalizowany w samym sercu Śląska, w Katowicach, skąd Grupa Pietrzak pochodzi. W związku z rosnącym popytem na produkty Bugatti w tym regionie, jesteśmy przygotowani do jego zaspokojenia i cieszymy się, że możemy dołączyć do ekskluzywnej sieci marki – powiedział Jakub Pietrzak, współwłaściciel Grupy Pietrzak.

 

Obecnie trwa rozbudowa salonu La Squadra, by dostosować go do jeszcze bardziej wymagających klientów zainteresowanych kupnem Bugatti. W showroomie ma pojawić się m.in. nowa część wystawiennicza, centrum spa dla aut, restauracja, galeria sztuki i lądowisko dla helikopterów. Na dachu obiektu umieszczone zostaną natomiast ule dla pszczół, które będą produkować miód dla restauracji.

Historia Bugatti w Polsce

Co ciekawe, samochody marki Bugatti w przeszłości były sprzedawane w Polsce. Począwszy od lat 20. polska elita m.in. Maurycy Potocki, Wacław Kasza czy Stanisław Szwarcsztajn wykorzystywali takie modele Bugatti jak Typ 35, 43 czy 44 do startów w słynnych rajdach pokroju Wyścigu Tatrzańskiego czy Grand Prix Lwowa.

Marka Bugatti została założona w 1909 roku przez Ettore Bugattiego i bardzo szybko zyskała sławę jednego z najlepszych producentów samochodów na świecie. Przedwojenne kreacje jak np. Typ 41 Royale czy Typ 57SC Atlantic do dziś uważane są za prawdziwe dzieła sztuki na kołach.