Bentley Continental GT S – niezwykła premiera na Auto Show w Szanghaju

Potężny Bentley Continental GT S zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Szanghaju i z miejsca zdobył serca publiki. Auto charakteryzuje się typową dla tej serii agresywną i niezwykle muskularną sylwetką, która w tym przypadku została podkreślona unikatowym, ciemnoszarym lakierem o nazwie Magnetic. Jego uzupełnieniem są natomiast czarne, dziesięcioramienne, chromowane felgi o średnicy 22 cali, przez które prześwitują krwistoczerwone zaciski hamulców.

Reklama

Ten odcień obecny jest jednak nie tylko na zaciskach – auto ma bowiem wyraźny czerwony pasek na dolnych krawędziach nadwozia oraz charakterystyczne obwoluty na tyle lusterek. Czerwień pojawia się także we wnętrzu na tapicerce siedzeń i listwach biegnących wzdłuż drzwi i deski rozdzielczej i uzupełnia odcienie Piano Black oraz Beluga.

Bentley Continental GT S, wnętrze, fot. mat. prasowe Bentley Continental GT S, wnętrze, fot. mat. prasowe

Na powierzchni schowka przy siedzeniu pasażera wygrawerowano z kolei sylwetki Continentala pierwszej i trzeciej generacji oraz oznaczenie okrągłej rocznicy istnienia tej linii modelowej. Zwieńczeniem dzieła są natomiast specjalne tabliczki upamiętniające to niezwykłe wydarzenie w historii marki, które – podobnie jak inne elementy wnętrza – zostały wykonane na zamówienie przez zespół Bentley Mulliner.

Bentley – 20. rocznica silnika W12

Continental GT S, deska rozdzielcza i schowek, fot. mat. prasowe Continental GT S, deska rozdzielcza i schowek, fot. mat. prasowe

Co ciekawe, 20. rocznica istnienia modelu Continental zbiega się również w czasie z dwudziestoleciem istnienia kultowego silnika Bentleya – potężnej jednostki W12 o pojemności 6 litrów. Przez dwie ostatnie dekady silnik ten był jednym z głównych czynników sukcesu kolejnych konstrukcji brytyjskiej marki, a jego oficjalne przejście na emeryturę planowane jest na kwiecień przyszłego roku, kiedy to Bentley wzorem konkurencji wkroczy w erę elektryczną.