Bentley oddaje hołd swojej własnej historii poprzez wprowadzenie jej najważniejszych elementów charakterystycznych do współczesnych samochodów. W tym przypadku jest to klasyczna, luksusowa paleta kolorystyczna składająca się z ponad piętnastu barw, znana jako Heritage Paints („dziedziczne barwy” – red.).

Reklama

Historyczna kolorystyka została odtworzona współcześnie na podstawie bogatych archiwów Bentleya oraz przy użyciu nowoczesnych technologii i barwników.

Królewskie barwy

Najstarszym i jednocześnie najważniejszym kolorem jest tzw. Dove Gray, delikatnie pastelowy szary, którego powstanie datowane jest na wczesne lata 30. XX wieku. Poza nim na ten moment do oferty Bentleya wprowadzone biały o nazwie Old English White (wprowadzony w latach 50.), głęboki granat Oxford Blue (pochodzący z lat 60.), pastelowy zielony Sage Green (stworzony w późnych latach 50.) oraz Claret.

Ten ostatni jest klasycznym kolorem królewskim znanym również pod nazwą Royal Claret, będącym mieszanką brązu i bordo, który od lat czterdziestych znajdował się na karoseriach królewskich Bentleyów. Swoją drogą, aktualnie można go podziwiać na Golden Jubilee Bentley State Limo, czyli na limuzynie królowej Elżbiety II. Monarchini otrzymała ją w 2002 roku z okazji złotego jubileuszu swojego panowania i używa jej do dziś podczas specjalnych okazji.

Heritage Paints na współczesnych autach

Kolory te stały się teraz częścią palet Mulliner i Extended. Każdy z nich nakładany jest na karoserię ręcznie, z największą pieczołowitością, w siedzibie głównej Bentleya. Zainteresowani kupcy mogą również stworzyć spersonalizowaną barwę na bazie któregoś z dostępnych Heritage Paints. Modele Bentleyów dostępne w tej palecie to Flying Spur, Bentayga oraz Continental.