Właściciele super jachtów coraz chętniej korzystają z coraz bardziej wyrafinowanych rozrywek na pokładach swoich pływających pałaców. Basen to w zasadzie już standard, podobnie jak sala kinowa czy siłownia.

Reklama

Luksusowy jacht - wnętrze 

Obecnie powodem do dumy i centralnym punktem wnętrza danego jachtu stają się rozległe i wysmakowane regały na wino, które służą również za funkcjonalne obiekty sztuki.

Wielu właścicieli chce dzisiaj, aby selekcja i konsumpcja wina były częścią całego doświadczenia związanego z podróżą super jachtem – powiedział serwisowi „Robb Report” Marc Jessing, szef designu w firmie Lürssen. – Kiedy właściciel poświęca miejsce na pokładzie na regał na wino, chce poświęcić temu trunkowi ogromną uwagę. 

Piwniczka na wino - nowy element luksusowych jachtów

Wielu twórców takich piwniczek na wino prześciga się w coraz to bardziej innowacyjnych pomysłach na ich design. Wśród ciekawszych konceptów jest na przykład ruchomy regał, który może być przesuwany do różnych części jachtu w zależności od życzenia właściciela.

Liczy się także podejście do samego przechowywania trunku. Ze względu na dość trudne warunki panujące na jachtach, ważne są systemy klimatyzacyjne, które utrzymują powietrze w piwniczce na odpowiednim poziomie wilgotności, oraz zmyślne konstrukcje półek, dzięki którym butelki pozostaną na swoim miejscu nawet podczas trudnych warunków pogodowych panujących na wodzie. 

Ze względu jednak na tak dużą liczbę czynników, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu takiego regału lub piwniczki, ceny designu szybują w górę jak szalone. Jak podaje serwis „Robb Report”, zanim trend stał się popularny cena przestrzeni do przechowywania jednej butelki zaczynała się od 2 dolarów. Teraz średnio wynosi ona 2,5 tys. dolarów!