Audi Skysphere EV to koncepcja ultra luksusowego samochodu w czysto elektrycznej formie

Nowy model samochodu marki Audi wywołał wśród fanów motoryzacji spore emocje. Audi Skysphere EV, inspirowany roadsterem Horch 835 z lat 30., prezentuje formę klasycznego GT z długą maską i opuszczanym dachem.

Reklama

Jednak to nie zewnętrzny wygląd był najwyższa formą innowacyjności w tym modelu. Po włączeniu trybu sportowego auto staje się bardziej kompaktowe, a nadwozie, które na co dzień ma 5,19 m, zostaje skrócone do 4,94 m. Prześwit natomiast zmniejsza się o centymetr.

„Podwójne oblicze” Skysphere’a opiera się regulowanym rozstawieniu osi pozwalającym na przełączanie się pomiędzy dwoma trybami. Taka modyfikacja w konstrukcji jest dużo łatwiejsza w przypadku elektrycznego układu napędowego, ze względu na brak połączenia pomiędzy osiami.

Co więcej, akumulator modelu z mocą 80kWh zapewnia zasięg ok. 500 km. Audi Skysphere EV jest tak skonfigurowany, aby zapewnić płynną autonomię czwartego poziomu, dzięki któremu możliwe jest przekazywanie sterowania samochodu na wielu różnych rodzajach tras.

Nowy model Audi - nowa koncepcja marki 

Gdy samochód przejmuje stery, kierownica razem z pedałami i częścią umieszczonego na przodzie kabiny wyświetlacza, zostaje wówczas schowana, a kierowca zyskuje więcej przestrzeni dla siebie.

Do wnętrza modelu wchodzimy poprzez duże drzwi z tylnymi zawiasami, nawiązującymi do Bugatti Type 57.

Model jest jedną z trzech nowych koncepcji Audi, w których nie chodzi już o samą jazdę. Projekt powstał przede wszystkim z myślą o zaoferowaniu klientom niesamowitych i pełnych wrażeń doświadczeń. Zdaniem geeków motoryzacji, Skysphere EV to prawdziwy estetyczny spektakl. Charakteryzuje go wydłużony nos, wielkie, prawie 60 cm koła, niski kokpit i linia dachu oraz skrócone zawiasy. Co ciekawe, matryca za pomocą małych diod dodatkowo sygnalizuje, czy samochód jest w trybie GT, czy sport.