Pierwszy luksusowy hotel Audemars Piguet

Widzieliśmy projekty hotelowe takich firm jak Versace, Armani, Bulgari czy paryski Fauchon, słynący z wykwintnych wyrobów w stylu couture. Teraz przyszedł czas na Audemars Piguet i Hôtel des Horlogers w Szwajcarii!

Reklama

Audemars Piguet odnowił oblicze powstałego w 1857 roku Hôtel de France, przekształcając go w ultraluksusowy Hôtel des Horlogers. Jego lokalizacja jest wyjątkowa, bo przyświeca jej duch szwajcarskiego muzeum Audemars Piguet, które znajduje się tuż obok. Można by powiedzieć zatem, że to luksusowy kampus marki.

Hôtel des Horlogers został zaprojektowany przez  Bjarke Ingels Group (BIG) we współpracy z CCHE Architecture z Lozanny. Twórcy zadbali o to, by nie zabrakło w nim atrakcji, zwłaszcza dla narciarzy.

Szwajcaria: Hôtel des Horlogers

Zygzakowata forma pięciu ramp płynnie wznosi się z otaczającego krajobrazu i delikatnie rozwija w głąb terenu. Dzięki temu dach zahacza o teren narciarski, prowadząc narciarzy ścieżką na stoki. Jednym słowem oznacza to, że z dachu można zjeżdżać na nartach!

Niesamowita architektura hotelu obejmuje także przesuwne płyty, które stają się tarasami z widokiem na dolinę. Najważniejszym celem projektantów było jednak stworzenie przestrzeni, która połączy luksus z ekologią.

Hôtel des Horlogers w duchu zrównoważonego rozwoju

Wewnątrz hotelu znajduje się 50 pokoi zaprojektowanych przy założeniach zrównoważonego rozwoju. W rezultacie, oprócz nietypowego projektu, jest to hotel, który z nawiązką spełnia wymagania podróżnika XXI wieku.

Obiekt minimalizuje zużycie energii i odpadów. Ciepłą wodę i ogrzewanie zapewnia lokalna sieć ciepłownicza oparta na drewnie, wspomagana przez 126 paneli fotowoltaicznych i recykling bioodpadów. Zgodnie z celem, jakim jest pozbycie się plastiku, udogodnienia w pokojach obejmują biodegradowalne kapcie i ekologiczne ołówki.

Nie można nie wspomnieć także, że wewnątrz pokoi hotelowych nie brakuje  lokalnego drewna i kamienia, dzięki czemu przestrzeń stwarza ciepły, domowy klimat obiecujący niesamowity widok na las Risoud.

Ponadto w obiekcie znajdą się także dwie restauracje, bar, spa oraz centrum konferencyjne.