Alfa Romeo planuje zbudować supersamochód

Supersamochód ze znaczkiem Alfy Romeo na masce to jeden z najbardziej wyczekiwanych projektów ostatnich lat. Włoski producent jeszcze w 2018 r. ogłosił powrót kultowych sportowych modeli GTV oraz 8C w odświeżonych i unowocześnionych wersjach, ale ostatecznie niedługo później zarząd firmy wycofał się z tych pomysłów.

Reklama

Teraz jednak powstanie supersamochodu turyńskiej marki jest bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek, o czym w wywiadzie z serwisem „Auto Car” poinformował sam Jean-Philippe Imparato, dyrektor generalny Alfy Romeo.

– Projekt nie jest jeszcze gotowy, ale jest w trakcie przygotowania. Tworzenie koncepcji trwa. Tak wielu naszych fanów w ostatnim czasie prosiło o coś wyjątkowego – powiedział Imparato.

Supersamochód Alfy Romeo - kiedy powstanie?

Dyrektor Alfy Romeo dodał w rozmowie z "Auto Car", że ma nadzieję, że oficjalny start produkcji samochodu może przypaść na początek marca 2023 r. Od tego momentu pojazd powinien powstać w ciągu kilku miesięcy.

– To będzie ikoniczne i bardzo sexy auto, a każdy rozpozna na pierwszy rzut oka, że to Alfa Romeo – stwierdził.

Aktualnie nie wiadomo jednak, czy będzie to pojazd z napędem benzynowym czy elektrycznym, ale wiele wskazuje na to, że może być to oficjalne pożegnanie marki z erą samochodów spalinowych. W tym kontekście spekuluje się, że może być to hybryda.

Imparato zasugerował ponadto, że nowy projekt Alfy Romeo „może wkroczyć na terytorium hipersamochodów”, a cena auta będzie oscylować w granicach setek tysięcy euro. Samochód częściowo może być też przeznaczony do jazdy wyczynowej po torach wyścigowych. Model z pewnością będzie jednak tworzony w ograniczonej liczbie egzemplarzy na specjalne zamówienie klientów.

Dyrektor generalny Alfy Romeo dodał także, że limitowany supersamochód będzie projektem równoległym do ​​​​głównej gamy modeli producenta, która została zaplanowana już do 2027 roku. Marka planuje wprowadzać jeden nowy model rocznie. Pierwszym z nich będzie hybrydowy SUV o nazwie Tonale, następnie odświeżone wersje Giulii i Stelvio.