Aribnb proponuje noc w towarzystwie „Upiora w operze”

To właśnie Palais Garnier zainspirował Gastona Leroux do stworzenia powieści „Upiór w Operze”, która kilkadziesiąt lat później została zainscenizowana w słynnym musicalu Andrew Lloyda Webbera o tym samym tytule. Już wkrótce Aribnb pozwoli nam na zdobycie podobnego doświadczenia.

Reklama

Aby uczcić światowy sukces „Upiora w Operze”, Palais Garnier otworzy podwoje na wyjątkowy nocleg w swoich majestatycznych murach, a konkretnie w Loży Honorowej, która zostanie przekształcona w sypialnię – oczywiście stosowną do tajemnic i architektonicznego splendoru paryskiej opery.

Noc w Palais Garnier / Airbnb Noc w Palais Garnier / Airbnb

Gospodynią noclegu w Palais Garnier będzie Veronique Leroux, prawnuczka Gastona Leroux. 

- Klasyczna historia mojego pradziadka przez lata inspirowała wielu ludzi. To doskonały czas, aby go uhonorować i powitać „fanów” w słynnej scenerii jego ukochanej powieści podczas jedynego w swoim rodzaju pobytu w operze – mówi Veronique Leroux w oświadczeniu prasowym.

Paryż: Noc w operze Palais Garnier

Noc w Palais Garnier / Airbnb Noc w Palais Garnier / Airbnb

Jak zaznaczają przedstawiciele Aribnb, oferta noclegu w operze Palais Garnier jest kontynuacją szeregu zobowiązań wobec rewitalizacji turystyki związanej z dziedzictwem kulturowym Europy.

Goście, którzy zdecydują się spędzić noc w towarzystwie „Upiora w operze” będą mogli zatem zwiedzić tajemnicze zakamarki Palais Garnier i jej kultowej sceny. Poza tym, będą mogli obejrzeć mini spektakl baletowy, który zaprezentuje jedna doświadczonych tancerek oraz rozkoszować się będą brzmieniem recitalu w wykonaniu artystów Akademii Opery Paryskiej.

Do tego wszystkiego Aribnb proponuje wykwintną kolację w Foyer de la Danse, czyli zabytkowej sali prób tanecznych, podczas której podane zostaną przystawki godne największych smakoszy oraz butelka najlepszego szampana.

Czy w Palais Garnier straszy upiór? 

Być może będziecie zaskoczeni, ale inspiracją do powstania "Upiora w operze" była autentyczna historia, która wydarzyła się w gmachu opery w 1896 roku. 

Pod sufitem wisiał żyrandol ważący 6 ton, który pewnego dnia spadł na widownię w trakcie przedstawienia, zabijając jedną osobę. Właśnie ten tragiczny wypadek był punktem wyjścia do napisania słynnej powieści. Czy duch tragicznie zmarłej postaci wciąż straszy? Możecie przekonać się osobiście! 

 

Palais Garnier - jak zarezerwować nocleg? 

Rezerwacji noclegu w Palais Garnier na Airbnb można dokonać tylko jednego dnia - 1 marca 2023 roku od godziny 16:00 czasu środkowoeuropejskiego. Sam pobyt natomiast odbędzie się 16 marca 2023 roku i kosztuje 37 euro

Choć zdobycie "biletu" na wyjątkową noc w operze liczy z cudem, koncepcja Airbnb wydaje się bardzo ciekawa i inspirująca. To może być dobry punkt wyjścia w poszukiwaniu idealnego prezentu dla ukochanej lub ukochanego!