Założenia nowej klasy biznes w Air France opierają się na zasadzie „3F” – Full Flat, Full Access, Full Privacy (pełna płaszczyzna, pełna dostępność, pełna prywatność).

Reklama

W praktyce oznacza to ustawienie miejsc siedzących w samolocie we wzór odwróconej jodełki w konfiguracji 1-2-1, tak by każdy pasażer na pokładzie miał nie tylko łatwy dostęp do swojego „przedziału”, ale także by mógł rozłożyć w nim idealnie poziome łóżko o długości niemal 2 metrów.

Air France i pełna prywatność

W powyższy sposób przewoźnik zrealizował dwa pierwsze punkty z zasady „3F”. Ostatni, czyli „pełna prywatność”, osiągnięty został dzięki odgrodzeniu każdej sekcji siedzeń od reszty samolotu za pomocą przesuwanych drzwi – podobnych do tych, które znajdują się w pociągowych przedziałach.

Podobne rozwiązania stawiające na prywatność pasażerów wprowadzają także inni przewoźnicy, m.in. British Airways oraz Etihad, na co wpływ miała oczywiście pandemia i chęć zapewnienia pasażerom jak największej przestrzeni osobistej. Jednocześnie Air France wewnątrz samej prywatnej kabiny zamierza instalować podnoszone lub opuszczane tzw. „panele prywatności” tworzące przestrzeń do wspólnej (lub osobnej) podróży wewnątrz przedziału.

Wnętrze kabiny biznes klasy w Air France/fot. mat. prasowe Wnętrze kabiny biznes klasy w Air France/fot. mat. prasowe

Inne udogodnienia klasy biznes obejmują 17,3-calowe antyodblaskowe ekrany 4K z połączeniem Bluetooth, słuchawki z aktywną redukcją hałasu, kilka gniazdek elektrycznych i portów USB w każdym przedziale, a także przestrzeń do siedzenia oferującą niemal 100 cm miejsca na nogi.

Meble i elementy wykończenia wykonane ze szczotkowanego aluminium, wełny oraz pełnoziarnistej francuskiej skóry utrzymane w stonowanych barwach bieli i granatu również mają za zadanie dopełnić całościowe wrażenie komfortu, luksusu i prywatności.

Klasa biznes w Air France/fot. mat. prasowe Klasa biznes w Air France/fot. mat. prasowe

Nowe przestrzenie w klasie biznes zostaną wprowadzone do użytku na pokładach samolotów Boeing 777-300 we wrześniu 2022 r. Łącznie Air France udostępni swoim pasażerom 48 nowych miejsc dostępnych podczas każdego lotu realizowanego przez przewoźnika wspomnianym samolotem.