Adidas Adizero Adios Pro Evo 1: Najlżejsze buty do biegania

Waga buta jest dla każdego zawodowego biegacza niezwykle istotnym elementem. Producenci obuwia prześcigają się w tym, który z nich zaprezentuje lżejsze buty, ale wygląda na to, że Adidas wyłożył na stół naprawdę mocne karty.

Reklama

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, takich butów do biegania jeszcze nie było. Wpływają na to m.in. podeszwa zewnętrzna z płynnej gumy, wykonana w najnowszej technologii konstrukcja przedniej części stopy, lekka siateczkowa cholewka, brak wkładki oraz najnowsza wersja pianki LIGHTSTRIKE PRO. To właśnie ona dzięki swojej lekkości i elastyczności znacząco wpływa na wagę butów.

Adidas Adizero Adios Pro Evo 1 to najlżejsze buty do biegania / materiały promocyjne Adidas Adizero Adios Pro Evo 1 to najlżejsze buty do biegania / materiały promocyjne

Patrick Nava z Adidas stwierdził, że specjaliści firmy przeanalizowali każdy element butów do biegania, zastanawiając się, co można zmienić lub usunąć, aby zredukować jego masę. Jak widać, udało się.

Adizero Adios Pro Evo 1 waży 138 gramów, czyli o 40 procent mniej niż jakikolwiek inny but do biegania tej marki.

- To nasza własna historia z serii "Impossible is Nothing". Postawiliśmy sobie za cel stworzenie buta do biegania, który jest pełen technologii, jakie zawodnicy polubili w linii Adizero, ale przy wadze, jakiej produkty Adidas jeszcze nie miały – mówi Patrick Nava.

Adidas: Nowy model z serii Adizero: Ile kosztuje? Gdzie można je kupić?

Według niego część gwiazd biegania będzie miała możliwość wystartować w butach podczas nadchodzącego Maratonu Berlińskiego oraz innych ważnych imprezach tej jesieni.

Podczas pracy nad stworzeniem butów Adidas współpracował z takimi sportowcami jak Tigist Assefa, Benson Kipruto, Peres Jepchirchir czy Amanal Petros.

- To najlżejszy but do biegania, jaki kiedykolwiek miałam, a uczucie biegu w nich to nieprawdopodobne doświadczenie. Czegoś takiego jeszcze nie czułam. Pozwalają mi w pełni skupić się na rywalizacji, a to jest dokładnie to, czego potrzebujesz jako sportowiec. Jestem gotowa obronić tytuł w Berlinie i nie mogę się doczekać, kiedy wystartuję w tych butach – mówi Tigist Assefa, która ubiegłoroczny maraton przebiegła w czasie 2:15:37.

Ci, którzy może i nie pobijają rekordów świata, ale po prostu kochają bieganie, również będą mogli przetestować nowe buty z serii Adizero.

Tak prezentują się buty Adidas Adizero Adios Pro Evo 1 / materiały prasowe Tak prezentują się buty Adidas Adizero Adios Pro Evo 1 / materiały prasowe

 

Adidas planuje wypuścić dwie limitowane pule: pierwsza trafi do sprzedaży 26 września o godzinie 10:00, druga w listopadzie. Dostępne one będą jedynie w aplikacji marki. Cena tych ultralekkich butów? 2299 zł.