Lamborghini Huracan powoli kończy swoją karierę. Wszystkie egzemplarze do końca jego produkcji zostały wyprzedane. Jednak to nie powstrzymało Lamborghini przed stworzeniem kolejnego wyjątkowego egzemplarza opartego na Sterrato.

Reklama

To moto-cudo nazywa się „Opera Unica” i posiada ręcznie malowaną karoserię w trzech odcieniach niebieskiego. Unikatowy model został zaprezentowany podczas kolacji VIP z okazji 60-lecia marki.

Lamborghini potrzebowało aż 370 godzin, aby stworzyć model „Opera Unica”

Ten wyjątkowy egzemplarz powstał w dziale Ad Personam firmy Lamborghini, a żeby stworzyć tak piorunujący efekt, specjaliści musieli poświęcić aż 370 godzin.

Lamborghini Huracan Sterrato Opera Unica / materiały prasowe Lamborghini Lamborghini Huracan Sterrato Opera Unica / materiały prasowe Lamborghini

Proces rozpoczął się od jednolitej farby Blue Amnis, która została ręcznie wymieszana z odcieniami Blue Grifo i Blue Fedra. Powstałe malowanie ma efekt kryształu i zamarzniętej cieczy.

Postawmy sprawę jasno: nie ma drugiego tak wyjątkowego Huracana. Lamborghini twierdzi, że wyjątkowy odcień został zainspirowany żywymi niebieskimi odcieniami morza i nieba Sardynii.

Akcesoria nadwozia zostały pomalowane na matową czerń. W tym kolorze są błotniki, dach, progi boczne, przednie światła LED i wykończenie zderzaka. Taka sama konfiguracja została wybrana dla 19-calowych felg Morus.

 

Niebieskie Lamborghini - unikatowy model na urodziny marki 

Wnętrze również utrzymane jest w niebieskim odcieniu. Zarówno główna część skóry, jak i alcantara, mają barwę w ciemniejszym Blu Delphinus. Natomiast detale na jaśniejszej skórze pomalowano na Celeste Phoebe. Jest też mnóstwo odsłoniętego włókna węglowego, detali z efektem kryształu i specjalna tabliczka upamiętniająca.

Wróćmy jednak na chwilę do okolicznościowej kolacji. Odbyła się ona w hotelu Cala di Volpe. Przed zaprezentowaniem Opery Unica 120 gości zostało poczęstowanych kuchnią Matsuhisa Nobu i występem tanecznym.

Lamborghini Huracan Sterrato Opera Unica / materiały prasowe Lamborghini Lamborghini Huracan Sterrato Opera Unica / materiały prasowe Lamborghini

Na przyjęciu obecny był również Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Lamborghini, który opisał ten wyjątkowy egzemplarz jako formę sztuki.

Lamborghini nie wyjaśniło, czy Huracan Sterrato Opera Unica jest zarezerwowany dla konkretnego, specjalnego klienta, ale potwierdzono, że auto zostanie zaprezentowane w Lamborghini Lounge w Porto Cervo.

Strefa personalizacji Ad Personam w tym miejscu pozostanie otwarta do 10 września 2023. Będzie w dalszym ciągu służyć właścicielom Lamborghini, oferując jednocześnie jazdy próbne modelami takimi jak Huracan Tecnica i Urus na drogach Costa Smeralda.