Zaćmienie Słońca kwiecień 2022 – kiedy i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca zawsze budzi wielkie emocje. To zjawisko uważane jest za jedno z najbardziej fascynujących, choć astrolodzy zgodnie twierdzą, że jego wpływ na ludzką psychikę znacznie odbiega od wszelkich, pozytywnych wyobrażeń.

Reklama

Częściowe zaćmienie Słońca pojawi się na niebie już 30 kwietnia 2022 roku o godzinie 21:14 czasu polskiego. Najlepsza widoczność wystąpi w Ameryce Południowej, w południowym rejonie Pacyfiku oraz w okolicach Antarktydy - niestety, Polacy nie będą mogli go zobaczyć. 

Nie oznacza to jednak, że nie odczujemy działania zaćmienia. Według astrologów powinniśmy uzbroić się w cierpliwość…

Zaćmienie Słońca - wpływ 

Już nie raz mogliśmy przekonać się, że kosmos ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. 

Astrologowie twierdzą, że w czasie zaćmienia Słońca wzrośnie w nas pragnienie zmiany. Zrozumiemy, że dotychczasowy etap w naszym życiu bezpowrotnie dobiegł końca, więc powinniśmy poczynić kolejny krok w stronę nieznanego. Jednocześnie nasza wrażliwość stanie się coraz bardziej przytłaczająca, zwłaszcza w obliczu ostatnich wydarzeń na świecie.

Co zrobić, aby nie popaść w marazm? Powinniśmy zadbać o odpoczynek. Zdaniem astrologów najlepszym wyjściem w tej sytuacji będzie zrobienie sobie przerwy od serwisów informacyjnychsocial mediów. Ten jeden dzień poświęćmy na to, by poznać swoje pragnienia na nowo.