Najciekawsze miasta według Pinterest

Światło, zatłoczona ulica, zaułek w starej dzielnicy, a nawet zachód słońca rozlewający się po placu – wszystko to może być źródeł wspaniałych dzieł sztuki użytkowej – począwszy od mebli czy tkanin, a na lampach, kafelkach, a nawet łyżkach kończąc. Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że inspiracją do powstania ich ulubionych przedmiotów stały się wielkie miasta tętniące życiem i kolorem. Właśnie temu zjawisku przyjrzał się serwis money.co.uk, posiłkując się danymi z platformy Pinterest.

Reklama

Pinterest od swojego debiutu w 2009 roku w ciągu kilkunastu lat stał się głównym źródłem inspiracji i trendów wnętrzarskich na całym świecie. Wie o tym doskonale każdy, kto kiedykolwiek szukał pomysłu na urządzenie sypialni, salonu czy kuchni lub zabierał się za projekt własnego domu.

Tym razem jednak nie będziemy wybierać tapety do salonu ani szukać najlepszych rozwiązań do garderoby, ale przyjrzymy się najbardziej inspirującym miastom świata.

Oto 20 najciekawszych miejsc na Ziemi, które są nieocenionym źródłem inspiracji dla architektów, designerów i miłośników projektowania wnętrz! ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ!