LEGO z Wołodymyrem Zełenskim na pomoc Ukrainie

Z początkiem marca 2022 Citizen Brick – firma tworząca unikatowe zestawy LEGO – ogłosiła, że w jego ofercie pojawią się limitowane figurki nawiązujące do wydarzeń na Ukrainie. Cały dochód miał być przeznaczony na rzecz organizacji humanitarnej.

Reklama

Tak powstał wyjątkowy zestaw dedykowany bohaterowi Ukrainy. W skład jego wchodzą: figurka prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego oraz zabawkowe koktajle Mołotowa. Kolekcja już kilka godzin po premierze okazała się komercyjnym hitem i wyprzedała się natychmiast.

Lego Wolodymyr Zełenski / Screenshot Facebook Citizen Brick Lego Wolodymyr Zełenski / Screenshot Facebook Citizen Brick

 

Jak ogłosiła firma, kwota, którą udało się zebrać, sięga aż 16 540 dolarów. Po szybkiej akcji Citizen Brick przekazało całą sumę na Direct Relief, która w ciągu ostatnich dni przekazała przeszło 26 milionów dolarów na pomoc medyczną dla Ukrainy.

- To były szalone 24 godziny. Pomimo tego, że teoretycznie mieliśmy wolne, cały zespół zebrał się, aby drukować figurki. Wiemy, że wielu osobom nie udało się ich kupić, ale mamy nadzieję, że mimo to i tak rozważą przekazanie darowizny na rzecz odpowiedniej organizacji charytatywnej, która niesie pomoc Ukrainie – mówią przedstawiciele Citizen Brick

Citizen Brick to chicagowska firma, która na co dzień zajmuje się tworzeniem unikatowych figurek i zestawów LEGO tworzonych na oryginalnych podzespołach. Polega to w praktyce na tym, że na ludzik LEGO nadrukowywane są elementy oryginalne, wymyślone przez zespół Citizen Brick. 

podsumowało podziękowania stwierdzeniem: „Mamy najlepszych klientów na świecie!”.

 

Jak LEGO sprzeciwia się agresji Rosji na Ukrainę?

Podczas gdy niezależne Citizen Brick stworzyły zestaw Wołodymyra Zełenskiego, oficjalna grupa LEGO wstrzymała wszelkie dostawy do rosyjskich sklepów i tym samym oficjalnie zrezygnowała z kontynuowania działalności na terenie Rosji.

Fundacja LEGO przekazała także darowiznę wysokości 16,5 miliona dolarów na rzecz pomoc humanitarnej dla Ukrainy.