Pałac Malina – XIX-wieczny zabytek trafił na sprzedaż

W serwisie Realportico pojawiło się niezwykłe ogłoszenie sprzedaży XIX-wiecznego, neorenesansowego Pałacu Malina. Zabytkowa nieruchomość położona jest w gminie Malina w odległości 3 kilometrów od Kutna, około 50 km od Łodzi i 120 km od Warszawy.

Reklama

Pięciopiętrowy dworek o powierzchni użytkowej nieco ponad 2 tys. m kw. posiada dwadzieścia sypialni i dwadzieścia przylegających do nich łazienek, a także salę reprezentacyjną balową, w pełni wyposażoną kuchnię z barem, bibliotekę oraz strefę relaksu w podziemiach. Dzięki temu obiekt nadaje się nie tylko do zamieszkania, ale także do celów komercyjnych np. budowy hotelu.

Tym bardziej, że jak przekonują autorzy ogłoszenia, pałac utrzymany jest w stanie doskonałym i nowy nabywca nie będzie musiał ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z gruntowną renowacją nieruchomości. Ta została bowiem przeprowadzona niedawno.

Zabytkowy pałac Malina w Kutnie na sprzedaż /  materiały prasowe Realportico Zabytkowy pałac Malina w Kutnie na sprzedaż / materiały prasowe Realportico

Pałac Malina – szczegóły dotyczące nieruchomości

Zabytkowy pałac Malina w Kutnie na sprzedaż /  materiały prasowe Realportico Zabytkowy pałac Malina w Kutnie na sprzedaż / materiały prasowe Realportico

Niewątpliwie dodatkową zaletą Pałacu Malina jest także przylegająca do niego działka o powierzchni ponad 3 hektarów, na której znajduje się ogród oraz staw zarybiony dziesiątkami gatunków egzotycznych ryb.

Ponadto dotychczasowi właściciele nieruchomości postanowili zachować XIX-wieczną, domową atmosferę dworu. W wyposażeniu poszczególnych pomieszczeń znajdują się więc liczne antyki na czele z wiekowymi meblami, lampami, zegarami, obrazami i przeróżnymi bibelotami, które nadają miejscu niepowtarzalny klimat. Całość współgra jednak z nowoczesnymi udogodnieniami.

Biblioteka Pałacu Malina w Kutnie / Realportico Biblioteka Pałacu Malina w Kutnie / Realportico

„Pałac może być wykorzystany na cele hotelowe, pomieszczenia biurowe, centrum rozrywkowo-konferencyjne, jak również na prywatną rezydencję i inne. Możliwy jest zakup pałacu bez wyposażenia, jak również wraz z nim” – dodają autorzy ogłoszenia o sprzedaży pałacu.

Pałac wyceniany jest na 14,9 mln złotych, jednak mimo to trudno nam sobie wyobrazić, że tak klimatyczna nieruchomość będzie długo szukała nowego nabywcy.