Wrocławski Sky Tower zmienia właściciela

We wtorek 15 marca grupa Develia – dotychczasowy właściciel Sky Tower – doszła do porozumienia z ze spółką Olimp Inwestment w sprawie sprzedaży budynku. Według umowy Develia pozbędzie się blisko 80 proc. udziałów wycenionych na kwotę 84,27 mln euro, czyli około 400 mln złotych. Pozostałe około 20 proc. udziałów pozostanie w posiadaniu właścicieli wydzielonych lokali.

Reklama

W komunikacie prasowym udostępnionym przez Develię po zawarciu umowy sprzedaży czytamy:

– Konsekwentnie realizujemy poszczególne cele strategii ogłoszonej na początku 2021 r. i wzmacniamy pozycję rynkową i finansową grupy Develia. Szybsza od pierwotnych założeń finalizacja sprzedaży Sky Tower jest jednym z kluczowych elementów strategii, który zwiększa możliwości inwestycyjne w najbardziej perspektywicznych obszarach – powiedział Andrzej Oślizło, prezes Develii.

Spółka poinformowała również, że ze środków pozyskanych w ramach transakcji spłaci kredyt, który zaciągnęła pod budowę Sky Tower. Zadłużenie firmy wynosi obecnie ok. 42 mln euro. Pozostałe pieniądze – ok. 170 mln złotych – Develia przeznaczy na dalszy rozwój działalności oraz wypłatę dywidendy.

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Spółka zrealizowała dotychczas 95 obiektów, w tym 88 projektów mieszkaniowych oraz 7 komercyjnych.

Sky Tower – czwarty najwyższy budynek w Polsce

Sky Tower to kompleks biurowo-mieszkalny oraz usługowo-rekreacyjny, który znajduje się we Wrocławiu na osiedlu Południe. Jego budowę ukończono w roku 2012. Wieżowiec jest ma 212 metrów wysokości i aktualnie jest czwartym najwyższym budynkiem w Polsce. Wyprzedzają go jedynie warszawskie Warsaw Spire, Pałac Kultury i Nauki oraz Varso Tower.