Willa Maxa Berga we Wrocławiu: Posiadłość w stylu angielskim wystawiona na sprzedaż 

Max Berg, niemiecki architekt oraz miejski radca budowlany miasta Wrocław, w 1910 roku zakupił neorenesansową willę wybudowaną przez projektanta Maxa Jitschina. W posiadłości mieszkał do 1923 roku.

Reklama

Wizjonerski architekt przebudował dwupiętrowa willę, dodając do niej boczne skrzydło z przestronnym tarasem na dachu. Trzeba przyznać, że był to świetny pomysł.

Aktualnie willa Maxa Berga ma ponad 500 metrów kwadratowych, dwa piętra i poziom piwniczny, w którym niegdyś mieszkała służba. Do budynku przynależy oranżeria i piękny ogród. Jej styl wyraźnie nawiązuje do angielskiej wiejskiej posiadłości. Już na samych zdjęciach widać, że jest to obiekt z duszą.

Na atrakcyjność willi wpływa także jej lokalizacja - budynek mieści się przy ulicy Kopernika 19 we Wrocławiu

- Willa znajduje się w prestiżowej części Wrocławia, w samym sercu największego na Dolnym Śląsku Parku Szczytnickiego, będącego od lat miejscem uwielbianym przez wrocławian – zapewniają agenci z biura JOT-BE NIERUCHOMOŚCI we Wrocławiu.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem willi, koniecznie przygotuj 14 mln złotych

Willa Maxa Berga we Wrocławiu / JOT-BE NIERUCHOMOŚCI Willa Maxa Berga we Wrocławiu / JOT-BE NIERUCHOMOŚCI

Willa Maxa Berga we Wrocławiu / JOT-BE NIERUCHOMOŚCI Willa Maxa Berga we Wrocławiu / JOT-BE NIERUCHOMOŚCI

Wnętrze willi Maxa Berga we Wrocławiu / JOT-BE NIERUCHOMOŚCI Wnętrze willi Maxa Berga we Wrocławiu / JOT-BE NIERUCHOMOŚCI

Max Berg: Wizjonerski architekt i twórca Hali Stulecia we Wrocławiu

Max Berg urodził się 17 kwietnia 1870 roku w Szczecinie. 1 kwietnia 1909 roku objął urząd miejskiego radcy budowlanego we Wrocławiu. Swoje stanowisko piastował 12 lat. Niestety współpraca architekta z urzędnikami zakończyła się w nieprzyjaznych okolicznościach. Władze Wrocławia nie popierały nowoczesnych wizji projektanta.

Do najsłynniejszych wrocławskich realizacji architekta należy dzisiejsza Hala Stulecia wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, dawna łaźnia miejska przy ul. Marii Curie Skłodowskiej i Władysława Nehringa oraz Miejski Szpital dla Niemowląt.

Będąc we Wrocławiu, warto wybrać się do kawiarni Cafe Berg, która powstała w… kiosku nad fosą zaprojektowanym przez słynnego wizjonera.