Drewno w łazience czy kuchni - nowy pomysł z Finlandii! 

Woodio to nowatorski projekt fińskiej marki, którego podstawą jest materiał kompozytowy stworzony z wiórów drzewnych i klejony specjalnym wodoodpornym klejem żywicznym. Twórcy Woodio zapewniają, że produkcja tych „drewnianych” umywalek, zlewów i wanien jest niemal neutralna dla klimatu. Ich zdaniem przy tworzeniu Woodio emisja gazów cieplarnianych jest aż o 80 procent niższa niż w przypadku klasycznych produktów ceramicznych. Dzieje się tak ponieważ do produkcja Woodio nie zużywa zbyt wiele energii i wody.

Reklama

Woodio - naturalne fińskie drewno

Co więcej, fińskie umywalki, zlewy i wanny powstają w dużej mierze z regionalnie pozyskiwanego litego drewna, a same w sobie są naturalnie degradowalne, minimalizując odpady na składowiskach. 

Lekka konstrukcja produktów Woodio sprawia, że podczas transportu zużywamy mniej paliwa, a co za tym idzie ślad węglowy jest znacznie mniejszy niż w przypadku klasycznej armatury.

Jak to się dzieje, że drewniane umywalki i wanny Woodio nadają się do kontaktu z wodą? Wióry drzewne klejone są za pomocą wodoodpornego kleju na bazie żywicy. Odporny na wodę klej sprawia, że produkty nie wymagają konserwacji. Tak powstają produkty, które mają te same właściwości, co klasyczne rozwiązania ceramiczne, a jednocześnie są znacznie bardziej przyjazne Matce Naturze.

Wanna z drewna to nie fanaberia, to eko! 

Fińskie produkty Woodio są niemal neutralne dla środowiska, a jednocześnie niezwykle piękne. Ich prostota i elegancja sprawiają, że nadają się zarówno do bardzo nowoczesnych i minimalistycznych łazienek czy kuchni, jak i tych bardziej klasycznych.

Ich design i cały koncept doceniła m.in. kapituła German Design Award. Model Woodio Soft40 otrzymał wyróżnienie specjalne w kategorii „Eco Design”.

Warto dodać, że każdy egzemplarz Woodio jest unikatowy, ze względu na naturalne właściwości drewna i innych składników. Produkty dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych, a przyszły właściciel może zamówić mały próbnik, by dopasować konkretny odcień do własnych potrzeb.

Fińska marka Woodio ma kilka przedstawicielstw w naszej części Europy. W Polsce dystrybucją produktów zajmuje się poznańska marka Pamoz.