ZARA: Amancio Ortega inwestuje w luksusowe nieruchomości 

Holding Pontegadea zajmujący się inwestycjami majątku założyciela Zary Amancio Ortegi doszedł do porozumienia z Carmel Partners, dotychczasowymi właścicielami luksusowego apartamentowca 19 Dutch na Manhattanie, w kwestii zakupu budynku za 500 mln dolarów. Informacja została potwierdzona przez rzecznika hiszpańskiego miliardera.

Reklama

Według serwisu „Bloomberg” majątek 86-letniego Ortegi aktualnie szacowany jest na prawie 50 mld dolarów, co czyni go 23 najbogatszym człowiekiem świata. Lwia część dochodów hiszpańskiego miliardera pochodzi z dywidend wypłacanych z należących do niego 59 proc. udziałów w spółce fast fashion Inditex SA, w której portfolio znajduje się m.in. Zara.

Środki w większości inwestowane są przez wspomniany holding Pontegadea w szereg luksusowych nieruchomości na całym świecie m.in. w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Tylko w tym roku Pontegadea nabyła nowoczesny biurowiec w Glasgow za 237 mln dolarów oraz budynek Royal Bank Plaza w Toronto za około 800 mln dolarów.

Amancio Ortega - właściciel Zary / Getty Images Amancio Ortega - właściciel Zary / Getty Images

Obecnie Ortega zakumulował już przeszło 17 mld dolarów w samych nieruchomościach, a w najbliższym czasie do jego portfolio dołączy także wspomniany nowojorski apartamentowiec 19 Dutch.

– Negocjacje trwają, a umowa zostanie sfinalizowana w ciągu kilku najbliższych tygodni – czytamy w oświadczeniu wydanym przez firmę Pontegadea.

Luksus na Manhattanie - 19 Dutch

Najnowszy budynek w portfolio Amancio Ortegi znajduje się przy 19 Dutch Street na Manhattanie i zgodnie z informacjami na stronie internetowej apartamentowiec ma 234 metry wysokości.

Poza tym nieruchomość zapewnia liczne udogodnienia swoim przyszłym mieszkańcom. Wśród nich znajduje się m.in. otwarty taras i lobby na 64 piętrze budynku, poza tym siłownia, studio jogi, część konferencyjna, klub, restauracja dla mieszkańców, kawiarnia, pokój bilardowy, a także centrum medialne.

Ponadto lokatorzy mogą liczyć też na całodobowy serwis konsjerża oraz program cotygodniowych wydarzeń m.in. kulturalnych.