FRANCJA: Luksusowa willa La Vigie na sprzedaż

Miejsca, w których Pablo Picasso malował swoje bezcenne obrazy, są jak muzeum dla wszystkich miłośników sztuki. Jedno z nich stoi dziś przed nami otworem – choć nie jest to typowy przykład malarskiego warsztatu. Przed wami La Vigie, wyjątkowa willa z wyjątkową historią, która właśnie została wystawiona na sprzedaż!

Reklama

La Vigie znajduje się w pobliżu Cap D’Antibes, co oznacza, że oferuje bezpośredni widok na Lazurowe Wybrzeże. Uważa się, że willa powstała jeszcze w 1912 roku. Początkowo należała do bardzo zamożnej, lokalnej rodziny, ale w 1926 roku została sprzedana amerykańskiemu potentatowi - Frankowi Gouldowi.

La Vigie / Douglas Elliman Realty and Knight Frank La Vigie / Douglas Elliman Realty and Knight Frank

To właśnie jego żona – Folernce Lacaze – wprowadziła do wnętrz pierwsze obrazy najwyższej klasy. Na ścianach zawisły dzieła m.in. Jeana Cocteau, F. Scotta Fitzgeralda oraz słynnego Pabla Picasso.

 

Francuskie studio Pabla Picassa

Dziś wiadomo już, że posiadłość może pochwalić się licznymi odwiedzinami Pabla Picassa. Malarz uwielbiał spędzać czas w otoczeniu natury – nic dziwnego zatem, że willa położona tuż obok Lazurowego Wybrzeża zainspirowała go do kontynuowania swoich artystycznych myśli.

W latach 20. XX wieku Pablo Picasso przybył do La Vigie, aby malować. Rolę jego studia malarskiego odegrał garaż.

- Plotka głosi, że malował nawet bezpośrednio na ścianach, aby podziękować gospodarzom – mówi Jack Harris z Knight Frank w Londynie.

Ale historia związana z artystą jest dopiero początkiem spektakularnych luksusów, które oferuje willa.

 

Lazurowe Wybrzeże i królewskie wnętrza willi 

Styl La Vigie nawiązuje do śródziemnomorskiej wersji neogotyku. Najlepiej oddają go kolory, które zdobią wnętrza: róż, brzoskwinia oraz écru.

La Vigie / Douglas Elliman Realty and Knight Frank La Vigie / Douglas Elliman Realty and Knight Frank

Ponadto w willi znajdziemy mnóstwo luksusowych udogodnień. Mamy na myśli chociażby ogromny basen, który podzielono na dwie części. Jedna z nich wygląda klasycznie – druga jednak przypomina swoistą lagunę. 

Oprócz tego La Vigie posiada jadalnię, ogromne piwnice po brzegi wypełnione winiarskimi rarytasami, formalną przestrzeń salonową oraz osobno salon na świeżym powietrzu. Miłośników natury z pewnością zachwycą także bujne ogrody, które nasycają posiadłość niekończącą się zielenią.

La Vigie / Douglas Elliman Realty and Knight Frank La Vigie / Douglas Elliman Realty and Knight Frank

- La Vigie to prawdziwe trofeum – najlepsza posiadłość w regionie, który jest jedyny w swoim rodzaju – dodaje Jack Harris.

Willa La Vigie została wystawiona na sprzedaż za 27 milionów dolarów.