Luksusowa rezydencja nad oceanem Roberta De Niro z filmu „Gorączka” na sprzedaż

Tworzenie planu filmowego na bazie sztuki to wyjątkowo rzadkie zjawisko. W przypadku przygotowywania scenerii do filmu „Gorączka” w 1995 r. reżyser Michael Mann postanowił jednak podjąć się nietypowego wyzwania. 

Reklama

Luksusowa willa Neila McCauley’a, w którego wcielił się Robert De Niro, miała być odbiciem bardzo nostalgicznego obrazu Alexa Colville’a„Pacific". Dzieło przedstawia mężczyznę spoglądającego na ocean przez ogromne okno rezydencji - na pierwszym planie widać jednak położony na stole pistolet.

Odkryta przez Lori Balton rezydencja z „Gorączki” znajduje się tuż nad oceanem, w pilnie strzeżonej dzielnicy Malibu Cove Colony na północ od Paradise Cove w Malibu. Willa właśnie została wstawiona na sprzedaż za 21 585 000 dolarów!

 

Willa gangstera z widokiem na ocean

Na wskroś filmowa rezydencja jest dziełem znanego architekta Rona Goldmana ze studia Goldman Firth Rossi, który wielokrotnie współpracował przy tworzeniu scenerii do filmów. Jego projekty pojawiły się m.in. w filmie "Terminator 2: Dzień sądu" czy "Star Trek VI: Wojna o pokój”.

 Douglas Elliman Realty Douglas Elliman Realty

Chociaż fasada rezydencji na pozór może wydawać się dosyć prosta, wystarczy przejść na drugą stronę dziedzińca, aby zanurzyć się w dużym, zalanym słońcem tarasie prowadzącym prosto na plażę. Wnętrza natomiast – jak twierdzą eksperci - to architektoniczna rozkosz.

 Douglas Elliman Realty Douglas Elliman Realty

Willa posiada cztery sypialnie i trzy łazienki. Tylną część nieruchomości obramowano szklanymi ścianami i zasuwanymi drzwiami, które otwierają się na patio oferujące widoki na Ocean Spokojny, The Queen Necklace i wyspę Santa Catalina.

- Każdy skrawek rezydencji jest zmaksymalizowany pod kątem prywatności, światła i inspiracji -  czytamy w opisie rezydencji. 

 Douglas Elliman Realty Douglas Elliman Realty

Bogato wyposażone przestrzenie mieszkalne obejmują jadalnię, salon, kuchnię dla szefa kuchni z mnóstwem najwyższej klasy urządzeń Miele oraz obszerną salę multimedialną  ze ścianą wyłożoną  otwartymi półkami na książki i osobiste drobiazgi.

 Douglas Elliman Realty Douglas Elliman Realty

Najważniejsze pomieszczenie znajduje się na głównym piętrze. Sypialnia właścicieli, oprócz standardowego wyposażenia, posiada mini  gabinet z wbudowanym biurkiem i kominkiem, prywatny balkon i dużą łazienką z kabiną prysznicową, podwójną wanną oraz osobną wanną z hydromasażem.

 Douglas Elliman Realty Douglas Elliman Realty

Dodatkową zaletą jest stacja ładowania Tesli, dzięki której mieszkańcy mogą w ciągu 30 sekund naładować swój samochód.