DEKORACJE DO DOMU NA LATO: Zara Home inspiruje się Pablem Picasso 

Zabawa surrealizmem i ekspresjonizmem, geometria, kolor i spora dawka artystycznego poczucia humoru – to wszystko odnajdziecie w najnowszej kolekcji Zara Home, inspirowanej najbardziej radosnymi pracami Pablo Picassa, które stworzył dla swojej córki – Mayi Ruiz-Picass.

Reklama

Na kolekcję Zara x Picasso składają się przeróżne domowe akcesoria, które staną się prawdziwą ozdobą domu: ceramiczne naczynia, wazony, obrusy i serwetki, poduszki, a także kilka reprodukcji dzieł hiszpańskiego artysty.

Nowa kolekcja Zara Home x Picasso / materiały prasowe Nowa kolekcja Zara Home x Picasso / materiały prasowe

Paryż - wystawa prac Pablo Picasso 

To nie przypadek, że picassowska kolekcja Zara Home właśnie teraz trafiła do sklepu marki. Dokładnie miesiąc temu w Musée Picasso w Paryżu otwarto nową wystawę składającą hołd Mayi Ruiz-Picasso. Zarówno córka, jak i jej matka - Marie-Thérèse Walter, były wielkimi muzami hiszpańskiego malarza, które znacząco wpłynęły na twórczość Pablo Picassa. Paryska wystawa nie tylko przedstawia dzieła artysty w kontekście tych relacji, ale również odsłania przed nami kulisy życia wielkiego malarza XX wieku.

Idealnie zgrywa się to z najnowszą kolekcją Zara Home! Hiszpańska marka, która w ostatnich sezonach mocno inwestuje w dekoracje do domu, stworzyła kolekcję, która nawiązuje zarówno do paryskiej wystawy, jak i czasu, który Pablo Picasso spędzał w Cannes.

Nowa kolekcja Zara Home x Picasso - reprodukcja obrazu / materiały prasowe Nowa kolekcja Zara Home x Picasso - reprodukcja obrazu / materiały prasowe

Zara Home - wakacyjna kolekcja pełna sztuki i słońca 

Jest więc wyjątkowo wakacyjnie, świeżo i radośnie, a wszystko przesycone motywami charakterystycznymi dla twórczości Pablo Picassa. Jednym z najsilniejszych akcentów są paski – ulubiony wzór artysty, który pojawiał się nie tylko w jego sztuce, ale również stylizacjach.

Warto zwrócić uwagę na cytat „Il neige au Soleil”, który pojawia się na wielu produktach w kolekcji – szklaneczkach, serwetkach czy talerzach. To kilka słów z wiersza, który hiszpański malarz napisał z dedykacją dla swojej ukochanej córki.

Co ciekawe, choć każdy z elementów kolekcji Zara Home x Picasso idealnie wpisuje się w twórczość hiszpańskiego artysty, nie jest jej „coverem” i nie mówi o sztuce Picasso jeden do jednego. To tylko nawiązanie, szukacie nici porozumienia, przebłyski sztuki z jego największych prac, wspomnień czy fotografii.

Nowa kolekcja Zara Home x Picasso / materiały prasowe Nowa kolekcja Zara Home x Picasso / materiały prasowe

 

Być może właśnie dlatego domowa kolekcja Zara jest tak niezwykła i tak uniwersalna. Kojarzy się nam ze słonecznymi wakacjami spędzanymi nad Morzem Śródziemnym, złotym piaskiem i błękitem nieba, z uśmiechem dziecka.

Pablo Ruiz Picasso urodził się w Maladze 25 października 1881 roku. Malarz i rzeźbiarz do dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych twórców XX wieku. Jego rodzina odegrała bardzo ważną rolę w jego twórczości, a w szczególności jego partnerka Marie-Thérèse Walter i córka Maya. Artysta zmarł w Mougins we Francji w wieku 91 lat.

Zobaczcie całą kolekcję Zara Home x Picasso!