Zauważyliście, że chociaż czasami przesypiamy bez szwanku całe noce, rano czujemy się jak zombie? Niewyspani, zmęczeni, bez energii. Tylko kawa jest w stanie nam pomóc – mogłoby się wydawać. Tymczasem specjaliści zgodnie twierdzą, że jednym z głównych składników dobrej jakości snu jest odpowiednio dobrany materac.

Reklama

Na rynku jest wiele propozycji, które zasługują na uwagę, ale które z nich są najlepsze? Oto 7 najbardziej luksusowych materaców na rynku, które zyskują najwyższe noty wśród konsumentów.

10 najbardziej luksusowych materaców

1. Najlepszy materac - Dux by Duxiana

Dux by Duxiana / materiały prasowe Dux by Duxiana / materiały prasowe

Jednym z czołowych problemów, z którym boryka się cała ludzkość jest nieodpowiednia postawa podczas snu. Materac Dux został wyprofilowany w taki sposób, aby idealnie zrównoważyć nasze położenie w zależności od wagi. To idealne rozwiązanie, jeśli cierpicie na bóle pleców czy szyi. Jego cena to 14 tysięcy dolarów.

2. Najlepszy materac - Hypnos Eminence

Hypnos Eminence / materiały prasowe Hypnos Eminence / materiały prasowe

Hypnos to znana marka produkująca luksusowe łóżka i materace sprężynowe, a ich doświadczenie i kunszt doceniła m.in. brytyjska rodzina królewska. To właśnie Hypnos z dumą od wielu lat dostarcza swoje materace do Pałacu Buckingham.

Firma została założona w 1904 roku. Dziś produkty Hypnos charakteryzują się inteligentnym systemem sprężyn kieszeniowych ReActive 10 z 10 zwojami na jedną cewkę sprężyny. Ta technologia poprawia podparcie i sprawia, że materac jest mocniejszy, a jednocześnie wygodniejszy.

Firma Hypnos zakłada, że każdy zasługuje na relaks po ciężkiej pracy, dlatego wykorzystują innowacje technologiczne, wysokiej jakości materiały oraz tradycyjne umiejętności, aby stworzyć materace i łóżka, dzięki którym odpoczynek stanie się jeszcze przyjemniejszy.

Materace Hypnos znane są również z łączenia wiekowej tradycji z potrzebami nowoczesnego klienta. Ceny zaczynają się od 15 tys. dolarów, a producent obiecuje, że jego materace przetrwają wieczność.

 

Spodobał Ci się Well.pl? Obserwuj nas na Instagramie! 

3. Najlepsze materace - Royal Pedic

Materac Royal Pedic / materiały prasowe Materac Royal Pedic / materiały prasowe

Firma Royal Pedic powstała przeszło 75 lat temu i do dziś króluje na rynku najbardziej luksusowych materaców na całym świecie. Charakterystyczną cechą ich produktów jest to, że każdy z nich tworzony jest ręcznie.

Na przestrzeni dekad do oferty trafiło mnóstwo wariantów, które zostały przystosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Cena materaca Royal Pedic rozpoczyna się od 3 tysięcy dolarów, a kończy w okolicach 9 tysięcy dolarów.

4. Najlepsze materace - Kluft Palais Royale

Palais Royale od Kluft / materiały prasowe Palais Royale od Kluft / materiały prasowe

Materace Kluft z kolekcji łączą w sobie najwyższej jakości tkaniny oparte na jedwabiu oraz naturalny plusz lateksowy z jedwabno-wełnianą podkładką koronową.

Ręczna robota doświadczonych rzemieślników, zaawansowane technologicznie materiały oraz elegancki design tworzą system, który doceniają najbardziej wymagający klienci na całym świecie. Aktualnie cena materaca oscyluje na granicy od 30-50 tysięcy dolarów.

5. Najlepsze materace - Vispring Masterpiece Superb
 
Vispring Masterpiece Superb / materiały prasowe Vispring Masterpiece Superb / materiały prasowe

Firma Vispring stawia przede wszystkim na wysoką jakość, która  ma pochodzić w stu procentach z naturalnych materiałów. Masterpiecie Superb to materac dostosowywany do indywidualnych potrzeb klienta. Możemy wybrać jego rozmiar, napięcie cewki oraz zaprojektować wygląd. Firma zapewnia przy tym zachowanie wysokich standardów zarówno w kwestii samej wygody, jak i wyglądu. Tak powstaje produkt, który ma służyć nam przez wiele, wiele lat. Jego cena to 40 tysięcy dolarów.

6. Najlepszy materac - Hästens Vividus

Materac Hästens / materiały prasowe Materac Hästens / materiały prasowe

Firma Hästens to jedna z najpopularniejszych marek zajmujących się produkcją luksusowych materacy. Ich produkty są wykonywane ręcznie. Podobno stworzenie jednego materaca zajmuje ok. 150 godzin. Vividus powstał w stu procentach z naturalnych materiałów. Jego aktualna cena to 140 tysięcy dolarów.

 

7. Najlepszy materac - Janjaap Ruijssenaars Magnetic Floating Bed

Janjaap Ruijssenaars Magnetic Floating Bed / materiały prasowe Janjaap Ruijssenaars Magnetic Floating Bed / materiały prasowe

Teraz gratka dla fanów designu. Holenderski architekt Janjaap Ruijssenaars stworzył innowacyjny projekt „pływającego” łóżka, które unosi się w powietrzu.  Dzięki specjalnemu mechanizmowi magnetycznemu materac powinien utrzymywać się na wysokości ok. 40 centymetrów. Inspiracją do powstania materaca był film „Odyseja Kosmiczna”.

Aktualnie Magnetic Floating Bed to najdroższy produkt tego typu na świecie. Jego cena wynosi 1,6 miliona dolarów!