Second Sun - nowa ekologiczna żaglówka 

Minimalizm – to słowo najpełniej określa projekt Second Sun. Jego twórcy – Furf Design Studio i Cesar Pieri – chcieli, aby opracowana przez nich żaglówka miała minimalny wpływ na przyrodę, zarówno pod względem środowiskowym, jak i wizualnym. Tak oto powstał koncept, który łączy w sobie innowacyjne ekologiczne rozwiązania z imponującym designem, który nie przeszkadza w kontemplacji morskiej przyrody, a jedynie dopełnia jej piękno.

Reklama

W centrum Drugiego Słońca znajduje się wspaniały żółty żagiel, który został wykonany z plastiku pochodzącego z oczyszczania mórz i oceanów. Jego okrągły kształt i słoneczny kolor symbolizują Słońce, inspirując nas do myślenia o bardziej zrównoważonej i mądrzejszej przyszłości.

Second Sun - żaglówka z mikroalg i plasticu wyłowionego z oceanów / materiały prasowe Second Sun - żaglówka z mikroalg i plasticu wyłowionego z oceanów / materiały prasowe

 

Oceaniczny plastic, mikroalgi i morskie fale

Z oceanicznego plastiku powstały również inne elementy projektu. Natomiast przezroczysty kadłub żaglówki powstał z biopolimeru na bazie mikroalg, imitując wizualnie wodę.

- Wygląda tak jakby był częścią morza, podobnie jak jego fale i morskie stworzenia. Pozwala doświadczyć jedności między marynarzem a morzem, więzi, która przeradza się w opiekę – opisują kadłub twórcy Second Sun.

Projektanci, tworząc Drugie Słońce, inspirowali się słynnymi żaglówkami z Pucharu Ameryki oraz dziełami sztuki lotniczej.

Second Sun - designerska żaglówka dla miłośników wody i ekologii / materiały prasowe Second Sun - designerska żaglówka dla miłośników wody i ekologii / materiały prasowe

Second Sun autorstwa uznanego projektanta Cesara Pieri i Furf Design Studio to dowód na to, że nowe rozwiązania bardziej przyjazne Matce Naturze mogą być jednocześnie niesamowicie kreatywne i piękne!

- Second Sun to kultowa żaglówka opracowana z nadzieją, że przyniesie więcej światła dla świadomej przyszłości – podsumowują projektanci.