Nastrojowa sypialnia z huśtawką

Sypialnia emanuje zmysłowością i subtelnością. Jest jasna, nowoczesna, elegancka i luksusowa. Dominują tu ciepłe odcienie beżu i miękkie materiały. We wnętrzu nie brakuje także elementów dekoracyjnych, nadających przestrzeni indywidualnego wyrazu. To przede wszystkim lustra, pionowe frezowania i złote listwy na ścianie z telewizorem oraz lampy. Ciekawym komponentem wnętrza jest huśtawka z giętego drewna – idealne miejsce na odpoczynek z książką i kocem. Jej delikatne kołysanie działa uspokajająco i relaksująco. Za szklanymi, przesuwnymi drzwiami ukryta została przestronna garderoba. 

Reklama

Projekt wnętrza: autorska pracownia Vzorovo. Zdjęcie: INKADR Fotografia wnętrz: Natalia Kaczmarek Projekt wnętrza: autorska pracownia Vzorovo. Zdjęcie: INKADR Fotografia wnętrz: Natalia Kaczmarek

Elegancka sypialnia z elementami klasyki

Sypialnia stanowi doskonałą scenografię do życia pełnego codziennego spokoju. Urządzona została w stylu ponadczasowej elegancji, z elementami klasyki i z delikatnymi akcentami glamour. Dzięki dużej ilości okien jest jasna i przestronna. Efekt ten dodatkowo potęgują zastosowane na ścianie przeszklenia – w wersji prostej i nieco bardziej dekoracyjnej. We wnętrzu królują naturalne materiały, miękkie, przyjemne tkaniny, stylowe oświetlenie oraz ciepłe kolory. Nie sposób też nie zauważyć sympatii do elementów pikowanych. Zagłówek w beżowym kolorze prezentuje się rewelacyjnie.

Projekt wnętrza: Monika i Adam Bronikowscy, Hola Design. Zdjęcie: Yassen Hristov. Stylizacja: Patrycja Rabińska. Projekt wnętrza: Monika i Adam Bronikowscy, Hola Design. Zdjęcie: Yassen Hristov. Stylizacja: Patrycja Rabińska.

Jasna sypialnia z wanną wolnostojącą 

Sypialnia jest pomieszczeniem odważnym w swoim układzie. Łóżko znajduje się w samym centrum wnętrza z widokiem wprost na przeszklenie, wychodzące na zielony ogród. Na tle dużego okna umieszczona została wolnostojąca wanna. Drewniana rama łóżka i konstrukcja lampy wiszącej nad nim zostały wykonane na indywidualne zamówienie według projektu TK Architekci. W wezgłowiu łóżka ukryte są wysuwane szafki zastępujące klasyczne stoliki nocne. Za wezgłowiem łóżka znajduje się natomiast szklana ściana oddzielająca sypialnię od prywatnej łazienki.

Projekt wnętrza: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, pracownia TK Architekci. Zdjęcie: pracownia TK Architekci. Projekt wnętrza: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, pracownia TK Architekci. Zdjęcie: pracownia TK Architekci.

Stylowa sypialnia z dębowymi lamelami

Centralne miejsce w sypialni zajmuje łóżko z tapicerowanym zagłówkiem. Stanęła przy nim drewniana szafka nocna oraz metalowy, lekki pomocniczy stolik. Wnękę ścienną za wezgłowiem łóżka wyłożono dębowymi lamelami i zamknięto czarną ramą, którą wykorzystano do wyeksponowania obrazu Doroty Buczkowskiej. Za pokrytym szarym płótnem wezgłowiem ukryta została również wygodna półka na książki. Ścianę naprzeciwko okna przejęła natomiast we władanie pojemna szafa o frontach pokrytych fornirem ułożonym w różnych kierunkach. Naprzeciwko łóżka znajduje się zabudowa meblowa, której fronty to tafle luster ujęte w metalowe ramy. Szafa uspokaja układ wnętrza i ukrywa słupy konstrukcyjne oraz piony kanalizacyjne. Przytulności dodają wnętrzu miękkie tkaniny: wełniany dywan marki Linie Design, naturalna tapicerka łóżka i lejące się szare zasłony o strukturze jodełki.

Projekt wnętrza: Paweł Łęczycki, Modeko.Studio. Zdjęcie: Marcin Grabowiecki. Projekt wnętrza: Paweł Łęczycki, Modeko.Studio. Zdjęcie: Marcin Grabowiecki.

Sypialnia jak dżungla

Ściany w sypialni zdobi dżungla pełna zwierząt i wielkolistnych roślin. Oryginalna tapeta francuskiej firmy Ananbo jest mocnym elementem wnętrza, który od razu po wejściu do pomieszczenia przyciąga wzrok. Doskonale komponuje się ona z sufitem w ciemnym zielonym kolorze oraz z ciężkimi, grubymi zasłonami z aksamitu w podobnej tonacji. Ciemne tony rozjaśnia jasne łóżko, podłoga i komoda. Ta ostatnia wykonana została według projektu pracowni JT grupa. Stoliki nocne to połączenie orzecha canaletto z blatem z marmuru bianco carrara od włoskiego producenta Vibieffe. Ustawiono na nich piękne, hiszpańskie lampy nocne od Aromas del Campo.

Projekt wnętrza: JT Grupa. Zdjęcie: ONI studio Projekt wnętrza: JT Grupa. Zdjęcie: ONI studio

Klimatyczna sypialnia z w odcieniach nocy

Oczekiwania właścicieli zostały jasno sprecyzowane – przestrzeń miała być wyrafinowana, oparta na złocie i przyciągających wzrok detalach. I taka też jest! W sypialni kolorem przewodnim został nasycony granat przywodzący na myśl skojarzenie z nocnym niebem. Barwę tę przyjęło wykonane na zamówienie ozdobne wezgłowie łóżka, a także szafki nocne i okrągła aksamitna pufa. Lustro, po lewej stronie, kryje obszerną garderobianą szafę, w której odbija się zjawiskowy żyrandol. Aranżację dopełnia niesamowity, ciemny fornir w kolorze czarnego wędzonego dębu zdobiący ściany oraz złote wiszące lampy.

Projekt: Magdalena Miśkiewicz, Miśkiewicz Design. Zdjęcie: Łukasz Zandecki. Projekt: Magdalena Miśkiewicz, Miśkiewicz Design. Zdjęcie: Łukasz Zandecki.

Przytulna sypialnia z akcentami glamour

Sypialnia miała być enklawą miękkości. Stąd delikatne kolory z palety złocistych beżów, puszysta wykładzina, a także aksamitne zasłony i obicia. Welur pokrył nie tylko zagłówek, ale i ścianę za łóżkiem, wykonane na zamówienie szafki nocne, toaletkę i oczywiście wszystkie siedziska – wymienia architekt.

Piotr Łucyan spełnił tu marzenia inwestorki o stylu glamour, ale z dużą klasą i tak pożądanym w sypialni ciepłem. W trosce o przytulność architekt zaproponował, aby nieodłączne w tej konwencji lustra, które ujęły łóżko w ramę, miały złotawy odcień. Barwa ta powraca w zwisających od sufitu lampkach nocnych autorstwa utalentowanego projektanta Lee Brooma i mosiężnych uchwytach meblowych. Złotem i srebrem mieni się ponadto lekki, eteryczny żyrandol marki Moooi.

Projekt wnętrza: Piotr Łucyan, Art’Up Interiors. Zdjęcie: Katarzyna Ładczuk, Ład Studio. Projekt wnętrza: Piotr Łucyan, Art’Up Interiors. Zdjęcie: Katarzyna Ładczuk, Ład Studio.

Sypialnia z lustrami i Drogą Mleczną

W przestronnej sypialni komfortowe łóżko wydaje się jakby ustawione w otwartej przestrzeni. To zasługa ogromnego przeszklenia z widokiem na las (i ze sterowanymi elektrycznie zasłonami, które w razie potrzeby zapewniają prywatność), wspaniałej tapety z motywem Drogi Mlecznej oraz dwóch luster. Jedno z nich sąsiaduje z łóżkiem i odbija lampy projektu Toma Dixona. Drugie, wzbogacone o koliste elementy oświetleniowe, tworzy toaletkę – praktyczną strefę pielęgnacji urody. Ściana z Drogą Mleczną kryje garderobę, za którą z kolei znalazła się nietypowa łazienka.

Projekt wnętrza: Marta Drzymała, MUM Studio. Zdjęcie: Yassen Hristov. Stylizacja: Kamila Jakubowska-Szmyd. Projekt wnętrza: Marta Drzymała, MUM Studio. Zdjęcie: Yassen Hristov. Stylizacja: Kamila Jakubowska-Szmyd.

Elegancka sypialnia z czarnym szkłem na suficie

Sypialnia jest niezwykle elegancka i stylowa. Dominuje tu ciepła, jasna kolorystyka i miękkie tkaniny. Delikatna, biała zasłona oddziela przestrzeń snu od toaletki, garderoby i łazienki. Dekoracyjny, pikowany zagłówek w szarym kolorze, zdobiący ścianę za łóżkiem, tworzy piękną kompozycję z czarnym szkłem zastosowanym na suficie.

– To wnętrze szczególnie sprzyja wypoczynkowi, miękko otulając mieszkańców. Codziennie, gdy tu wracamy myślimy sobie, jaki piękny mamy dom. To uczucie jest bezcenne – podkreśla właścicielka. 

Projekt wnętrza: Dariusz Grabowski, autorska pracownia projektowania wnętrza Dagar Studio.  Zdjęcie: Bartosz Jarosz. Projekt wnętrza: Dariusz Grabowski, autorska pracownia projektowania wnętrza Dagar Studio. Zdjęcie: Bartosz Jarosz.

 

Sypialnia z motywem flory i fauny

Charakter sypialni został określony przez unikatową tapetę z motywami flory i fauny.

– To projekt indywidualny, przygotowany przez grafika i dopracowany zgodnie ze wskazówkami inwestorki – zaznacza Karina Frątczak.

We wzorze pojawia się niebanalny odcień błękitu z tapicerki łóżka Otello (Kler). Niezwykle wyrazisty wzór sprawia, że niemal niewidoczne stają się umieszczone po obu stronach zagłówka drzwi do łazienki (po lewej) i do garderoby (po prawej), również oklejone tapetą.

Na tle wspaniałej tapety wyraźniej rysują się za to jasne elementy wystroju jak lampy z kulistymi białymi kloszami, wygodny fotel na biegunach czy toaletka – prosta, ale z broadwayowskim rysem w postaci oświetlenia lustra i stylizowanych puf. 

Projekt wnętrza: Karina Frątczak, pracownia Miara i Metr. Zdjęcie: Damian Rutkowski. Projekt wnętrza: Karina Frątczak, pracownia Miara i Metr. Zdjęcie: Damian Rutkowski.