Dom ze „Stranger Things” na sprzedaż

Dom Byersów, który był jednym z głównych miejsc akcji pierwszego sezonu „Stranger Things”, szuka nowego właściciela!  I tu wiadomość, która może was zaskoczyć – nieruchomość wcale nie leży w Hawkins, a w niewielkim miasteczku Fayetteville w stanie Georgia.

Reklama

Stranger Things - dom Willa Byersa / kadr z serialu Stranger Things - dom Willa Byersa / kadr z serialu

Wychodząc poza ramy serialu, dom Byersów aktualnie należy do siedmiorga rodzeństwa, które chyba za wszelką cenę chce się go pozbyć. Można by tak przynajmniej przypuszczać, biorąc pod uwagę fakt, że nieruchomość wystawiono na sprzedaż za 300 tysięcy dolarów, co – ze względu na wielką sławę – jest dosyć niską ceną.

Tyle że w tym wszystkim jest jeden haczyk. Póki co z pewnością nie będziemy mogli zaprosić do tego domu swoich znajomych na wielki maraton „Stranger Things”, ponieważ jest – lekko mówiąc – dosyć zapuszczony.

„Stranger Things” i smutna prawda o domu Willa Byersa

Okazuje się, że dom Byersów jest nieruchomością wiekową. Powstał już w 1900 roku i przez wiele lat pozostawał w stanie nienaruszonym. Z tego względu nowi właściciele z pewnością będą musieli zainwestować dodatkowo w generalny remont.

Sama nieruchomość ma powierzchnię 170 m2, na których mieszczą się trzy sypialnie oraz dwie łazienki. Dodatkowo obejmuje także spory ogród i podjazd.

Co ciekawe, tuż po emisji pierwszego sezonu „Stranger Things” nieruchomość stała się jedną z najpopularniejszych atrakcji regionu. Turystów było na terenie nieruchomości na tyle dużo, że jeden z właścicieli musiał wystawić tabliczkę „Teren prywatny”.

Dom z serialu Dom z serialu

Można więc stwierdzić, że oferta sprzedaży jest mimo wszystko niesamowicie atrakcyjna, zwłaszcza gdyby zależało nam na stworzeniu apartamentów Airbnb w stylu "Stranger Things" lub mini muzeum o tematyce serialu.