KRAKÓW: Najdroższe mieszkanie sprzedane

Krakowski Apartament Królewski z pewnością zapisze się nie tylko w historii polskiego rynku nieruchomości, ale także w pamięci każdego miłośnika designu. To luksusowe i bardzo stylowe mieszkanie niegdyś było częścią klasztoru sióstr Koletek i właśnie zostało sprzedane za 15 milionów złotych! Nieruchomość znajduje się w apartamentowcu Angel Wawel w Krakowie, dokładnie na zetknięciu ulic Koletek i Sukienniczej.

Reklama

Królewski Apartament w Angel Wawel rozciąga się na czterech piętrach i oferuje niesamowity widok na Wawel oraz odpoczynek w ogromnym salonie, który powstał w miejscu dawnej kaplicy. Nie mówiąc już o kilku sypialniach, bibliotece, kinie, saunie oraz domowym spa, które także znajdują się w jego wnętrzach.

Nic dziwnego zatem, że gdy postawiono przy nim tabliczkę „Na sprzedaż”, polski rynek nieruchomości premium zawrzał. Wszyscy spodziewali się nowego rekordu – i mieli co do tego nosa, bo kilka dni temu apartament został sprzedany za cenę 15 mln złotych. Jest to druga najdroższa transakcja tego typu w Polsce.

 

Rekord na polskim rynku nieruchomości premium

Musimy przyznać, że mimo wszystko Apartament Królewski długo czekał na swojego nowego właściciela. Dlaczego? Ponieważ na sprzedaż został wystawiony jeszcze siedem lat temu. Szacowano wówczas, że prawdopodobnie osiągnie cenę oscylującą wokół 20 milionów złotych.

Ostatecznie jednak deweloperowi Angel Poland Group udało się za niego uzyskać 15 milionów złotych. Nie jest to jednak żadna ujma.

Jak do tej pory jedynym droższym apartamentem sprzedanym w Polsce jest 430-metrowe mieszkanie w wieżowcu Złota 44 w Warszawie, które zostało kupione za cenę 23 milionów złotych.

 

Nie trudno się dziwić jednak, że podwawelski penthouse okazał się tak cenny. Jak wspomnieliśmy wcześniej, mieści się w Angel Wawel, który niedawno uzyskał tytuł „Inwestycji Dekady”!

 

Kraków: Angel Wawel zdobywa tytuł „Inwestycji Dekady”

Tak, inwestycji dekady! Taki właśnie tytuł uzyskało Angel Wawel w prestiżowym konkursie portalu rynekpierwotny.pl.

Samo Angel Poland Group uważa budynek za jeden ze swoich flagowych projektów, którego celem była adaptacja zabytku do współczesnych standardów mieszkalnych przy zachowaniu jego drogocennego dziedzictwa.

- Na ścianach wnętrz kaplicy z 1882 roku i na sklepieniu zostały odrestaurowane polichromie i dekoracje malarskie autorstwa Jana Bukowskiego z okresu Młodej Polski. Położony w historycznym centrum Krakowa u podnóża Wawelu przy bulwarach wiślanych budynek mieści 221 apartamentów oraz posiada jedną z najbardziej rozbudowanych stref fitness i spa z basenem w luksusowym obiekcie apartamentowym w Polsce – czytamy na Instagramie Angel Poland Group.

A zatem polski rynek nieruchomości naprawdę ma co świętować. To kolejna cudowna inwestycja, która przy okazji stała się także źródłem historycznej transakcji!