„Siła spokoju” – dom projektu HOLA Design nagrodzony w International Property Awards 2021/2022!

- Jury konkursu International Property Awards było już z nami w wielu domach naszego projektu. Tym razem zapraszamy do takiego, które nazwaliśmy Siłą spokoju. Jego mieszkańcami są dwie dorosłe osoby. Ich wymarzone miejsce do życia to wnętrze w stylu ponadczasowej elegancji, z elementami klasyki, ale bez akcentów wprost nawiązujących do glamour. Życzeniem inwestorów było także, aby w ich domu było jasno i przestronnie, co stało się możliwe m.in. dzięki dużej ilości okien. Dodatkowo, ten efekt potęgują liczne lustra i zaproponowane przez naszą pracownię przeszklenia – relacjonują Monika i Adam Bronikowscy, współwłaściciele HOLA Design.

Reklama

Wnętrze zostało wykończone materiałami naturalnymi, takimi jak drewno (dąb olejowany) i kamień. Pojawiło się w nim także wiele szlachetnych elementów aranżacyjnych, jak sztukateria, subtelne tapety, czarne dodatki. Na uwagę zasługują takie akcenty jak delikatny detal stiukowy powtórzony na frontach mebli do zabudowy. Elegancja króluje tu nie tylko na parterze, ale także na klatce schodowej łączącej dwa poziomy i na piętrze. W domu dostrzegamy klasyczny podział funkcji, gdzie na dole są kuchnia, jadalnia i strefa wypoczynkowa, na górze zaś – stylowe sypialnie i łazienki.

Aranżacja oddaje preferencje klientów, zarówno, jeśli chodzi o kolorystykę, jak i o formę wyposażenia. Nie sposób nie zauważyć sympatii do elementów pikowanych. Znajdziemy je niemal w każdym pomieszczeniu, a w szczególności w salonie i sypialniach. Do wymarzonych przez inwestorów elementów wystroju należą także wolnostojąca wanna w sypialni (na tle inteligentnego szkła, które jest sterowane elektrycznie od przezroczystego do mlecznego) oraz dekoracyjny okap w kuchni. W domu znalazło się wiele efektownych opraw oświetleniowych. Są również – niewidoczne na pierwszy rzut oka – rozwiązania zwiększające codzienny komfort życia, jak ogrzewanie podłogowe czy system inteligentnego domu. Całość stanowi doskonałą scenografię do życia pełnego codziennego spokoju.

Pracownia HOLA Design – polska pracownia projektowa, która od lat działa  na rynku krajowym i zagranicznym. Członek i partner licznych międzynarodowych stowarzyszeń branżowych. HOLA Design wielokrotnie odnosiła sukcesy w takich  konkursach jak Red Dot Design Awards, International Design Awards, European Property Awards, ICONIC AWARDS, A’Design Award and Competition czy Dobry Wzór organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W konkursie The International Design & Architecture Award pracownia HOLA Design w poprzednich edycjach jako jedyna wśród polskich pracowni była nominowana zarówno w kategorii wnętrz, jak i produktu.