Wakacyjne domki nad morzem jak muszle 

SHELL HOUSES to projekt jednorodzinnych domków stworzony przez odesską grupę K&B Partners prowadzoną przez Kovtuna Yuriego i Burakova Egora. Miejscem, w którym powstać ma wspomniane osiedle, jest nadmorska miejscowość Koblevo w obwodzie mikołajowskim.

Reklama

Główną inspiracją powstania SHELL HOUSES była nadmorska przyroda, a dokładnie muszle skorupiaków, które licznie zamieszkują plaże między Odessą a Mikołajowem. Tak oto powstały domy (planowane na 2, 4 lub więcej osób), które formą przypominają otworzone muszle małży.

Głównym budulcem domków ma być drewno, które pojawia się zarówno w konstrukcji budynków, jak i dekoracjach, a także dominuje we wnętrzach. Niespotykane, obłe kształty i trójwymiarowe detale sprawiają, że obok SHELL HOUSES trudno przejść obojętnie! Każdy, nawet najmniejszy element, jest idealnie dopracowany i wpisuje się w naturalne otoczenie osiedla.

 

Bogato zdobiona elewacja przypomina szumiące, złote zboża, które otaczają całe osiedle. Tym samym koncepcja nawiązuje do tradycyjnych wiejskich domów sprzed dekad, które były kryte strzechą. Światło do domów wlewa się dzięki oknom umiejscowionym na bocznych ścianach i dachu.

Miękkie linie, naturalne światło i minimalizm wnętrz sprawiają, że muszlowe domy z pewnością będą wspaniałym miejscem na relaks i regenerację.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest na wiosnę 2023 roku.

Spodobał Ci się Well.pl? Obserwuj nas na Instagramie!