Chateau Oasis, XIX-wieczny neogotycki pałac w Rozbitku należący do polskiego kompozytora Jana A. P. Kaczmarka został wystawiony na sprzedaż. ­­Budowla powstała w 1858 r. w gminie Kwilicz położonej 60 km od Poznania i znajduje się na malowniczej, zalesionej działce o łącznej powierzchni 33 hektarów. Stan pałacu oceniany jest jako bardzo dobry – budynek został niedawno gruntownie wyremontowany z zachowaniem oryginalnych detali i funkcjonalności pomieszczeń.

Reklama

Zagłębie artystyczne

Czterokondygnacyjny obiekt o łącznej powierzchni 2 tys. m kw. przez ostatnie lata gościł w swoich progach wielu sławnych przedstawicieli świata sztuki, którzy odwiedzali pałac podczas regularnie organizowanych przez gospodarza wydarzeń kulturalnych. I trudno się dziwić, bo Chateau Oasis i jego okolica to  doskonałe miejsce na realizację planów filmowych, wesel, przyjęć i eventów firmowych. W pałacu odbywał się m.in. Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki Transatlantyk, którego założycielem i dyrektorem artystycznym był sam Jan A. P. Kaczmarek.

Chateau Oasis - dworek położony w malowniczej okolicy/fot. Morizon Chateau Oasis - dworek położony w malowniczej okolicy/fot. Morizon

XIX-wieczny dworek

Najbardziej reprezentacyjną częścią Chateau Oasis jest parter. Znajduje się na nim otwarta na park sala balowa i taras, a także siedem przechodnich pokoi, dwie ogólnodostępne łazienki oraz dwupokojowy apartament z osobną łazienką i kominkiem.

Na piętrze znajduje się pięć dodatkowych pokoi gościnnych z łazienkami, biblioteka oraz przestronne poddasze z możliwością przerobienia go na dodatkowe apartamenty z łazienkami. W piwnicy mieści się z kolei przestrzeń restauracyjna na 75 osób z w pełni wyposażoną kuchnią. Budynek ma też dwie windy - towarową i osobową oraz profesjonalną instalację informatyczną.

Chateau Oasis - pałac na sprzedaż /fot. Morizon Chateau Oasis - pałac na sprzedaż /fot. Morizon

Do posiadłości należą także m.in. budynki stajni z wozownią, gorzelnia, źrebięciarnia, domek stróża oraz dwa duże budynki magazynowe. W okolicznym parku znajdują się natomiast kilkusetletnie drzewa, staw z wyspą oraz największa w Wielkopolsce aleja platanowa.

Chateau Oasis wyceniono na prawie 14 mln złotych, czyli ok. 7 tys. zł za m kw.