Rafał Zaorski - polski milioner kryptowalutowy - kupił apartament na Złotej

Złota 44 to jeden z najbardziej luksusowych adresów w Polsce. Budynek o wysokości 192 metrów i 54 kondygnacjach zlokalizowany jest w samym centrum stolicy tuż obok Pałacu Kultury i Nauki.

Reklama

Apartamentowiec został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda i może pochwalić się jednym z najwyższych standardów mieszkalnych w Europie. Właścicielem jednego z apartamentów w wieżowcu jest m.in. Robert Lewandowski.

 

Teraz na do listy posiadaczy mieszkań przy Złotej 44 dołączył także Rafał Zaorski, polski milioner i inwestor kryptowalutowy, który za 22,9 mln złotych kupił rozciągający się na całą kondygnację 480-metrowy apartament – jedyny w Polsce o takiej powierzchni.

Jak podają w informacji prasowej przedstawiciele Złotej 44 Zaorski stał się tym samym nabywcą ostatniego z 287 dostępnych lokali mieszkalnych w budynku, a transakcja ta zakończyła pełną komercjalizację nieruchomości.

– BBI Development S.A. oraz Fundusz amerykański Amstar z sukcesem stworzyły budynek wyznaczający najwyższy poziom luksusu, nie tylko w Polsce, ale również w Europie – powiedział w oświadczeniu Michał Skotnicki, prezes zarządu Złota 44 oraz prezes zarządu BBI Development S.A.

Złota 44 - najwyższy poziom luksusu w centrum Warszawy

Apartament Rafała Zaorskiego, fot. mat. prasowe Apartament Rafała Zaorskiego, fot. mat. prasowe

 

Mieszkańcy apartamentowca przy Złotej 44 mają do swojej dyspozycji najwyższej jakości udogodnienia.

W budynku znajduje się całe piętro rekreacyjne o powierzchni 1,8 tys. m kw., na którym mieści się siłownia, basen, sauna fińska, łaźnia parowa i gabinety masażu, a także kino z symulatorem gry w golfa i zielony taras z jacuzzi.

Ponadto nieruchomość posiada dwie sale konferencyjne, bawialnię dla dzieci, klub z piano barem, a także piwnicę do przechowywania i starzenia win. Złota 44 oferuje także usługi profesjonalnego konsjerża.

Przestrzenie w wieżowcu wykończono natomiast m.in. marmurem oraz drewnem z dębu i orzecha amerykańskiego.

Rafał Zaorski - kim jest? 

Rafał Zaorski to polski milioner kryptowalutowy, inwestor i nabywca ostatniego apartamentu przy Złotej 44. Czasem określa się go mianem polskiego Elona Muska ze względu na jego odważne inwestycje, ekscentryczność i wiek.

Zaorski bywa też nazywany polskim królem spekulantów – w 2018 r. obstawił na giełdzie spadki akcji CD Projekt RED na długo przed zapowiadaną premierą gry „Cyberpunk”.

Opracowuje też polską kryptowalutę o nazwie cebulion.