Krakowskie Studio Szostak Atelier na targach Design Helsinki 2022

Targi designu w Finlandii Design Helsinki - każdego roku zrzeszają najbardziej pionierskich wizjonerów sztuki użytkowej. Wśród nich znalazł się w tym roku tylko jeden reprezentant Polski - Witold Szostak, właściciel krakowskiego studia Szostak Atelier.

Reklama

Podczas targów studio Szostak Atelier zaprezentowało swoje kultowe projekty, w tym wieszak Kamerdyner oraz półkę, a także - premierowo – kolekcję Finish Collection

W projektach Witolda Szostaka widać inspiracje łodziami żaglowymi i motorowymi, pionierskimi samolotami, sterowcami, samochodami sportowymi i motocyklami z lat 50. i 70. Te fantastyczne przedmioty łączą w sobie piękno, szlachetne materiały, styl i wyrafinowany design - czytamy na Helsinki Design. 

Finish Collection Szostak Atelier

Finish Collection składa się z fotela Roaster oraz masywnego wiatraka JazzFan. Każdy z nich został wykonany ręcznie, z najwyższą dbałością o szczegóły. Sama nazwa kolekcji natomiast nawiązuje do wrażenia, jakie przedmioty mają wywołać w odbiorcy.

- Długotrwale pozostający na podniebieniu smak trunku po jego skosztowaniu jest określany jako "finish". Podobne wrażenie ma pozostawiać kolekcja, która jest swego rodzaju rozkoszowaniem się chwilą, pozostawiającym długotrwałe wrażenie w odbiorze – mówi dla WitheMad Witold Szostak.

Tworzywa dominujące w nowej kolekcji to drewno wenge, stal nierdzewna, skóra garbowana oraz dakron.

Co więcej, Finish Collection to pewnego rodzaju „wielki powrót” Szostak Atelier do rankingu najlepszych designerów na świecie po krótkiej przerwie w działalności.