Polska Zagroda BXB studio wygrało konkurs OPAL

OPAL przyznaje dwa tytuły: Platinium Winner oraz Winner. Platinium Winner jest najwyższym możliwym wyróżnieniem przyznawanym przez OPAL, a BXB studio jest jedyną polską pracownią w tegorocznej edycji konkursu, której przyznano tę statuetkę.

Reklama

Nagrodę Platinum Winner dla Polskiej Zagrody przyznało jury złożone z architektów światowej sławy takich jak Ben van Berkel (UNStudio), Michael Sørensen (Henning Larsen) czy Michele Salvi (Zaha Hadid Architects).

- Dziękujemy za to szczególne wyróżnienie. Bardzo się cieszymy, iż Domy Polskie od BXB studio zyskują uznanie na arenie międzynarodowej – czytamy w komunikacie prasowym pracowni BXB studio, która jest wyraźnie dumna z kolejnego sukcesu swoich twórców.

- OPAL to dla nas wyjątkowa nagroda bo wywodzi się z Londynu, miasta gdzie autor nagrodzonego domu, Bogusław Barnaś zaczynał swoją zawodową przygodę z architekturą w pracowni Foster + Partners. Jest to również kolejny dowód uznania dla przyjętej w BXB studio filozofii projektowej – czytamy dalej.

Laureatami nagrody Platinium Winner w poprzednich edycjach konkursu byli m.in Apple Bagdat Caddesi biura Foster + Partners (2021) czy Commercial Development at Murray Road pracowni Zahy Hadid (2020).

 

Warto dodać, że Polska Zagroda znalazła się w finale (Official Selection) innego konkursu - International Design Awards IDA 2022. Zwycięzców IDA 2022 poznamy w styczniu.

Więcej o samej Polskiej Zagrodzie przeczytasz, zaglądając do naszego przeglądu NAJLEPSZYCH POLSKICH ARCHITEKTÓW na Well.pl.