Podhale: Osada luksusowych willi wyróżniona w prestiżowym konkursie

Sześć willi w stylu pasterskich szałasów, luksusowy design i doskonałe odzwierciedlenie zakopiańskich klimatów – osada Modern Hut u stóp Giewontu jest wyjątkowa nie tylko na pierwszy rzut oka.

Reklama

Projekt został wyróżniony przez ekspertów konkursu European Property Awards 2022 jako „Europe’s Best”, czyli najlepsza inwestycja rezydencyjna na Starym Kontynencie!

Gala rozdania nagród European Property Awards 2022 odbędzie się już na początku lutego 2023 roku. Wówczas w ręce twórców Modern Hut – pracowni Karpiel Steindel Architektura – trafią grawerowane statuetki, które uważa się za niezwykle pożądane w branży nieruchomości.

- Od kilkunastu lat wypełniamy misję popularyzacji architektury Podhala poza granicami Polski. Ta nagroda to wymarzone uhonorowanie naszej pracy, wynoszące tradycję i rzemiosło rękodzieła w architekturze Podhala na nowy, międzynarodowy poziom – komentuje pracownia Karpiel Steindel Architektura na swoich mediach społecznościowych.

Nowoczesne wille wypoczynkowe u stóp Giewontu

Za sukcesem inwestycji stoi bardzo zgrany duet: z jednej strony kreatywni pomysłodawcy projektu, z drugiej odważny inwestor, czyli Tomasz Grodecki z HRMS Invest.

- Buduję tak, jak sam chciałbym mieszkać. Zależało nam na stworzeniu w pełni nowoczesnych willi wypoczynkowych, wyposażonych w luksusowe udogodnienia, szlachetne materiały i współczesny, ale ekologiczny design. Każdy dom ma niezakłócony widok na panoramę Tatr. Stworzyliśmy fantastyczne miejsce, służące przede wszystkim relaksowi i rekreacji, a zarazem nie transportowaliśmy materiałów i technologii z drugiego końca Europy. Stworzyliśmy projekt ekologiczny, ale nie pozbawiony luksusowego wymiaru – mówi Tomasz Grodecki cytowany przez „Archinea”.

Luksusowe domki na Podhalu, czyli osada Modern Hut

Osada sześciu luksusowych domków, która w konkursie European Property Awards 2022 figurowała pod nazwą „Modern Hut”, czerpie inspiracje przede wszystkim z odległych tradycji budownictwa wsi podhalańskich.

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że osada śmiało nawiązuje do korzeni, zanurzając się  tym samym w klimatyczny kontekst otoczenia.

 Świadczą o tym przede wszystkim dachy pokryte drewnianymi dranicami oraz kamienne podmurówki, dokładnie takie, jakie od wieków stosują górale przy budowie swoich wysokogórskich szałasów. To właśnie te elementy miały najbardziej zachwycić jury konkursu.

Drewno i surowy kamień połączono z nowoczesnymi przeszkleniami, a to zestawienie to kolejny ciekawy nurt we współczesnej architekturze luksusowej. 

Wyróżnienie dla Karpiel Steindel Architektura można uznać więc za całkowicie zasłużone. Co więcej, jesienią 2022 roku pracownia otrzymała także najwyższą notę dla najlepszej inwestycji w Polsce w kategorii Architecture Multiple Residence.