Plastikowe krzesło Kartell Louis Ghost przechodzi do historii. Marka zmienia się dla planety

Gdy w 2002 roku Philippe Starck stworzył dla Kartell krzesło Louis Ghost, cały świat zrozumiał idee praktycznego wykorzystania sztuki. Unowocześniony model, stylizowany na czasy XVIII-wiecznej Francji, stał się idealnym kompromisem pomiędzy przeszłością, a tym, co jeszcze przed nami. Dziś przejrzysty Kartell wychodzi do nas z równie innowacyjnym projektem, choć zbudowanym na nieco innym założeniu. Jakie nowe wyzwania stawia przed sobą marka w czasach walki o ochronę środowiska?
Kultowe krzesło Kartell chce być eko
Słynne przezroczyste krzesło Philippe’a Stracka to na przestrzeni lat największy sukces i znak rozpoznawczy marki Kartell oraz prawdziwa ikona designu. Prosty, poliwęglanowy projekt stworzony niespełna 20 lat temu nie tylko zachwycił świat designu, ale stał się również inspiracją do dalszych eksperymentów z przezroczystością, która – jak się okazało – może być wykorzystana na wiele przeróżnych sposobów.

Jak to się stało, że przestarzały model krzesła w stylu ludwikowskich stało się hitem sprzedażowym na całym świecie? Początkowo Philippe Starck myślał głównie o szkle, ale ostatecznie zdecydował się na bardziej nowatorskie rozwiązanie. Wykorzystał materiał, z którego tworzone były tworzone tarcze policyjne. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Od tej pory niemal każda nowość w ofercie marki bazowała na poliwęglanie.
Jednak w związku z sytuacją klimatyczną marka Kartell zdecydowała się wykonać wielki krok w przyszłość i szukać nowych rozwiązań idących w kierunku ekologii. Program „Kartell Loves The Planet” ma być początkiem innowacyjnych projektów, które będą bazowały na zupełnie nowym tworzywie.
Krzesła Louis Ghost / Kartell
Nowy ekologiczny materiał, ten sam kultowy design
Po wielu badaniach Kartell opatentował Poliwęglan 2.0, oparty na naturalnym polimerze drugiej generacji. Wytwarza się go w drodze syntezy i otrzymuje z przemysłowej celulozy oraz odpadów papierowych.
Co ciekawe, mimo zupełnie nowych rozwiązań, meble mają utrzymać ten sam stopień przejrzystości, jak ten, który wykorzystywano w produkcji od samego początku. Tak wielka i przyszłościowa zmiana przełoży się na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 60 procent w porównaniu z innymi przedmiotami branży.
- Przejrzystość to cecha, która wyróżnia Kartell. Jesteśmy dumni z tego, że nasze nieustanne poszukiwania doprowadziły do stworzenia nowego, zrównoważonego poliwęglanu, pochodzącego częściowo z odpadów roślinnych – wyjaśnia Claudio Luti prezes Kartell dla amerykańskiego L'OFFICIEL.

Nowy materiał ma zupełnie zastąpić tradycyjny poliwęglan w projektach Kartell. Zostanie wprowadzony zarówno do produkcji aktualnego asortymentu marki, jak i do projektów, które powstaną w przyszłości.
Popularne
- 1 Nowy superjacht od Zaha Hadid Architects jest przepiękny i zasilany energią słoneczną!
- 2 PARYŻ planuje urbanistyczny lifting wokół katedry Notre Dame. Chce przygotować się na zmiany klimatu
- 3 Nowy smartfon Nothing Phone (1) - wszystko, co warto wiedzieć o "najważniejszej premierze roku na rynku smartfonów”
- 4 LONDYN KEW GARDEN: Odkryto nowy gatunek gigantycznej lilii wodnej
Zajrzyj na nasz inspirujący profil na Instagramie
Najnowsze

Córka Elvisa Presleya straciła miliony. Kim jest Lisa Maria Presley i jak roztrwoniła fortunę ojca?

WELL LIST: 10 najlepszych luksusowych hoteli nad polskim morzem, które warto odwiedzić właśnie teraz!

URLOP IDEALNY, czyli 7 prostych kroków do totalnego resetu na wakacjach. To prostsze niż myślisz!

Syrening podbija świat! Na czym polega nowy sport ekstremalny inspirowany jedną z bajek Disneya?
