Cristiano Ronaldo - królewski apartament w Rijadze 

Po przejściu do saudyjskiego klubu Al-Nassyr za 200 milionów euro rocznie Cristiano Ronaldo rozpoczął przygotowania do budowy swojego nowego domu w Rijadzie. Podobno to ogromna inwestycja, która co rusz pochłania nowe, równie ogromne kwoty. Aktualnie jednak wciąż tkwi na etapie budowy, a piłkarz tymczasowo pomieszkuje w dwupiętrowym apartamencie hotelu Four Season. Słowo „luksusowy” w tym kontekście to zdecydowanie za mało powiedziane!

Reklama

Hotel Four Season mieści się w Kingdom Tower, jednym z najwyższych budynków w całej Arabii Saudyjskiej. Cristiano Ronaldo i jego partnerka – Georgina Rodriguez – zdecydowali się zamieszkać w apartamencie Kingdom Suite, który oferuje najpiękniejszy widok na całe miasto, bo zajmuje 48. i 50. piętro budynku.

Ale to, co jest za oknami, można uznać jedynie za przyjemny dodatek, bo samo wnętrze tego – możemy już powiedzieć – królewskiego mieszkania wprost zapiera dech w piersiach!

 

Jak mieszka Cristiano Ronaldo w Arabii Saudyjskiej?

Kingdom Suite Four Season / materiały prasowe Kingdom Suite Four Season / materiały prasowe

Apartament Kingdom Suite uważa się za największą wizytówkę w portfolio hotelu Four Season. I nic dziwnego, bo ideą jego powstania była metafora nowoczesnej metropolii oraz zamiłowanie do ultraluksusu i najwyższego komfortu.

Apartament zajmuje 330 m2 pałacowej przestrzeni rozplanowanej – podobnie jak cała reszta hotelu – zgodnie z fazami Księżyca. Całość składa się z 17 pokoi, w skład których wchodzi 10-osobowa jadalnia, sala multimedialna, pokój dzienny, dwie łazienki oraz liczne sypialnie.

Kingdom Suite Four Season / materiały prasowe Kingdom Suite Four Season / materiały prasowe

Wnętrze wypełniają mieszające się odcienie błękitu oraz rdzy, które zostały postawione w kontraście do detali w kolorze śnieżnej bieli. Zabieg ten w zamyśle miał nawiązywać do ogromnych okien pełniących funkcję zachodniej ściany. Jest to zatem pewnego rodzaju przedłużenie widoku z apartamentu.

 

Dziedzictwo, technologie i przepych

Kingdom Suite Four Season / materiały prasowe Kingdom Suite Four Season / materiały prasowe

Eleganckie meble, w połączeniu z dziełami sztuki wyselekcjonowanymi przez Alwaleed Philanthropies oraz wszystkimi przemyślanymi akcentami Four Seasons, tworzą wyjątkową enklawę rezonującą dziedzictwem, stylem i przepychem.

Kingdom Suite Four Season / materiały prasowe Kingdom Suite Four Season / materiały prasowe

Poza tym Kingdom Suite został wyposażony w kilka „smaczków”. Jednym z nich jest gramofon Master Innovation o wartości 45 tysięcy dolarów. Sprzęt wykonany ręcznie w Niemczech przez firmę Clearaudio electronics uzupełniony został o eklektyczny wybór płyt winylowych. Kolekcja została wyselekcjonowana przez specjalnego kuratora i obejmuje gatunki mieszane, od rock & rolla po nowoczesny jazz, a także kultowe utwory z lat 60.

Oprócz tego Cristiano Ronaldo może korzystać z 146-calowego, modułowego ekranu telewizora wykonanego z 16 diod Samsung LED – wydaje nam się, że stworzy idealny klimat do oglądania meczów!

 

Jak wynająć apartament Cristiano Ronaldo?

Aktualnie – jak wiemy – apartament Kingdom Suite w Four Season jest zajęty. Nie wiemy, jak długo Cristiano Ronaldo planuje tam zostać. Jeśli jednak w przyszłości mielibyście ochotę zamieszkać w tym miejscu, będziecie musieli zapłacić co najmniej 8 tysięcy dolarów za noc. Szybko można przeliczyć, że miesięczny pobyt Cristiano Ronaldo z rodziną w tym apartamencie to wydatek około 250 tys. dolarów. 

Dodamy przy tym, że w ofercie Kingdom Suite przewidziana jest usługa prywatnego lokaja, której celem jest zapewnienie najwyższej jakości komfortu.