Nowy superjacht z pracowni Zaha Hadid Architects 

Nowy superjacht Oneiric to arcydzieło designu zaprojektowane przez prawdziwych mistrzów z pracowni Zaha Hadid Architects. Maszyna powstaje we włoskiej stoczni Rossinavi i cechuje się niezwykłą smukłością, płynnością oraz dynamiką.

Reklama

44-metrowy statek zbudowany z aluminium ma jednak nie tylko zachwycać estetyką, luksusowymi wnętrzami czy nowatorskimi rozwiązaniami nawigacyjnymi. Ma przede wszystkim wpisywać się w ideę zielonej żeglugi!

Oneiric - Zaha Hadid Architects / materiały prasowe Oneiric - Zaha Hadid Architects / materiały prasowe

 Ekologiczny superjacht zasilany słońcem 

Klejnot mórz i oceanów został bowiem zaprojektowany tak, by pozostawiać jak najmniejszy ślad węglowy a podczas rejsu korzystać w jak największym stopniu z zielonej energii. To dlatego na Oneiricu zamontowano aż trzy poziomy paneli słonecznych, które umożliwiają w pełni elektryczną nawigację podczas jednodniowej wycieczki. Natomiast podczas przepraw na przykład Atlantykiem pozwolą na korzystanie z energii słonecznej przez 70 proc. czasu rejsu. Warto również dodać, że systemem tym zarządzać ma sztuczna inteligencja.

Producent Rossinavi zapewnia również, że tego typu inteligentne systemy zużywania energii pozwolą zaoszczędzić do 44 ton emisji CO2 w porównaniu z klasycznych superjachtem.

Pamiętajmy również, że nawet gdy jacht stoi w porcie, kumuluje energię słoneczną, stając się mobilnym źródłem zasilania.

Superjacht z Zaha Hadid Architects - wnętrza / materiały prasowe Superjacht z Zaha Hadid Architects - wnętrza / materiały prasowe

 Płynne linie jak fale oceanu 

Oneiric to superjacht dla 10 pasażerów i 7 członków załogi, z kabiną armatorską i 4 kabinami dla gości. W środku maszyny znajdziemy m.in. elegancką salę multimedialną, salon oraz jadalnię. Wszystko okraszone charakterystyczną dla stylu Zahy Hadid obłą linią, podane w ciepłych, neutralnych i jasnych barwach.