Nowy smarfon - Nothing Phone (1) 

Nothing to nowy startup technologiczny założony przez szwedzkiego przedsiębiorcę chińskiego pochodzenia Carla Peia. Pei znany jest w branży przede wszystkim z tego, że wcześniej współtworzył markę OnePlus, która w krótkim czasie podbiła rynek smartfonów i dzięki nowatorskim rozwiązaniom szybko trafiła do serc konsumentów na całym świecie.

Reklama

To właśnie dlatego premiera pierwszego urządzenia sygnowanego marką Nothing jest takim wydarzeniem. Magazyn „GQ” nazwał startup „najgorętszą firmą technologiczną od lat”. Z kolei serwis „T3” uznał premierę Nothing Phone’a (1) za „najważniejszą premierę tego roku na rynku smartfonów”.

Co aktualnie wiadomo na temat pierwszego urządzenia marki Nothing?

Nothing Phone (1) – specyfikacja techniczna i data premiery

Premiera Nothing Phone’a (1) zaplanowana jest na 12 lipca, jednak już teraz startup na swoim profilu na Twitterze i Instagramie potwierdził część spekulacji dotyczących specyfikacji technicznej urządzenia.

Przede wszystkim nowatorski ma być design smartfonu. Zgodnie z zapowiedziami obudowa będzie wykonana z aluminium pozyskanego w drodze recyklingu, a plecki urządzenia – całkowicie przezroczyste. Jednocześnie firma potwierdziła funkcję bezprzewodowego ładowania, podwójny zestaw aparatów z tyłu oraz procesor ze średniej półki Snapdragon 778G+ marki Qualcomm.

Ponadto urządzenie nie będzie miało tzw. „podbródka” u dołu ekranu – rozwiązania, którego poza Apple nie udało się wprowadzić prawie żadnemu producentowi.

Z niepotwierdzonych informacji wynika również, że Nothing Phone (1) będzie dysponował 64-megapikselowym aparatem, wyświetlaczem o częstotliwości odświeżania na poziomie 90 Hz, a także modułem do odbioru sieci 5G.

Samo oprogramowanie urządzenia dostępne jest jak na razie w wersji beta, trudno więc przewidzieć dokładnie, jak będzie się ono prezentować się w finalnym produkcie.

Nothing Phone (1) – cena oraz dostępność

I tu robi się jeszcze ciekawiej. Carl Pei zapowiedział bowiem, że wbrew działaniom innym producentów, Nothing Phone (1) nie będzie miał swojej premiery w Stanach Zjednoczonych. Zamiast tego firma zamierza skupić się na rynkach brytyjskim i europejskim oraz najprawdopodobniej na indyjskim.

Cena urządzenia najprawdopodobniej również będzie dość przystępna. W wersji z największą pojemnością dysku twardego Nothing Phone (1) ma kosztować 549 euro, czyli około 2,5 tys. złotych.

Premiera smartfonu odbędzie się 12 lipca za pośrednictwem transmisji na żywo w serwisie YouTube.