Nowy zestaw LEGO - samochód z filmu „Powrót do przyszłości”

Film Roberta Zemeckisa „Powrót do przyszłości” to niekwestionowany hit lat 80., a każdy, kto choć raz zanurzył się w szalonej historii Marty’ego McFly’a i jego przyjaciela Doktora Emmetta Browna  z pewnością wspomina go z łezką w oku. Teraz LEGO zafunduje nam powrót – tym razem do przeszłości – z kultowym wehikułem czasu DeLorean DMS-12.

Reklama

Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich fanów LEGO. Model DeLorean DMS-12 składa się z 1872 elementów i można z niego ułożyć 3 wersje kultowego pojazdu. W zależności od ułożenia klocków, będziemy mogli stworzyć wehikuł czasu z pierwszej, drugiej lub trzeciej części „Powrotu do przyszłości”.

LEGO LEGO

Mierzący przeszło 35 cm długości i ok. 20 cm szerokości kultowy pojazd w stylu vintage posiada szereg detali wiernie odwzorowujących ekranowego DeLoreana. Pojawią się zarówno skrzydłowe drzwi, koła składane do trybu lotu, jak i podświetlany kondensator topnika – ale to nie wszystko. 

LEGO LEGO

Nowe LEGO dla fanów motoryzacji w klimacie lat 80.

W ramach dodatku LEGO zadbało o to, by nie zabrakło nam filmowych smaczków w formie mini deskorolki Marty’ego czy puszki z bananem oraz – obowiązkowo – dwóch figurek głównych bohaterów, które doskonale wprowadzą legomaniaków w klimat epoki.

- W filmie Doktor Emmett Brown spędził prawie 30 lat i wydał całą swoją rodzinną fortunę, aby zbudować własny wehikuł czasu. Na szczęście nasi klienci będą w stanie odtworzyć ten model w znacznie krótszym czasie i znacznie mniejszym kosztem – chociaż ukończona wersja nie będzie mogła podróżować w czasie – mówi w oficjalnym oświadczeniu Bob Gale, współautor i współproducent „Powrotu do przyszłości”.

Cenę detaliczną LEGO z modelem DeLorean DMS-12 szacuje się na 169,99 dolarów, co po przeliczeniu na złotówki daje nam ok. 733 zł. Premiera zestawu zaplanowana jest już na 1 kwietnia 2022 roku.

A dla tych, którzy już nie mogą się doczekać, firma wypuściła krótkometrażowy film animowany „Brick to the Future”.