Nowy Jork: Oto najwyżej położony penthouse na świecie 

Najwyżej położony penthouse na świecie - tak swoją najnowszą luksusową ofertę reklamują deweloperzy z Central Park Tower. Rzeczywiście, apartament robi wrażenie, że znajduje się na 131. piętrze nowojorskiego wieżowca, a z jego okien rozpościera się wyjątkowy widok na Nowy Jork.

Reklama

Ile kosztuje mieszkanie 400 m ponad ziemią? Jego cena robi równie duże wrażenie, co widok z okien - to 250 mln dolarów. 

- Penthouse oferuje „życie na zamówienie” i słusznie zyskał miano najbardziej spektakularnego klejnotu Nowego Jorku. Sam projekt, zastosowane w nim rozwiązania i oczywiście widoki oferują codzienność pełną przestrzeni, luksusu i ekscytacji – mówi dla „People” Ryan Serhant, pośrednik nieruchomości.

Jak już wspomnieliśmy, penthouse znajduje się w Central Park Tower i obejmuje trzy piętra, zajmując około 1,5 tys. m2. Posiada siedem sypialni, osiem łazienek i ogromne okna, które gwarantują nieziemski widok na cały Nowy Jork.

Sama wielkość i umiejscowienie mieszkania są jednak dopiero początkiem wygód, które zaoferuje swojemu właścicielowi ten niezwykły apartament. 

 

Luksusowy penthosue z widokiem na Nowy Jork

Penthouse posiada pewien detal, obok którego trudno przejść obojętnie. Chodzi o spiralne schody ulokowane pomiędzy piętrami. Dzięki ogromnym oknom i szklanym balustradom możemy poczuć się zupełnie tak, jakbyśmy wychodzili na wieżę widokową!

SERHANT SERHANT

Na pierwszym piętrze mieszkania znajduje się salon, kuchnia, biblioteka i sala medialna. Na drugim piętrze przestronna sypialnia z salonem, dwiema garderobami i łazienką oraz tzw. pokojem rekreacyjnym.

SERHANT SERHANT

Trzecie piętro natomiast obejmuje ogromną salę balową z bezpośrednim dostępem do najwyższego tarasu na świecie. Podobno, gdy warunki są sprzyjające, można zauważyć stamtąd krzywiznę horyzontu!

Za penthouse będziemy musieli zapłacić co najmniej 250 milionów dolarów. Aktualnie aukcja uważana jest za najdroższą w obrębie nowojorskich nieruchomości.