Aman New York - imperium luksusu otwarte! 

Aman New York – królestwo hotelarskiego luksusu – został otwarty dokładnie 2 sierpnia 2022 roku, ale w mediach mówiło się o nim sporo już od wielu miesięcy. Zdecydowanie, 83-apartamentowy hotel, który jest nowym wcieleniem 100-letniego Crown Building, był jedną z najbardziej wyczekiwanych realizacji Nowego Jorku. Na wielkie otwarcie czekali nie tylko turyści z najwyższej półki, których stać na wynajęcie apartamentu za kilka tysięcy dolarów na dobę. Czekali również inwestorzy i zwykli nowojorczycy, widzący w nowej realizacji Grupy Aman szansę na podniesienie rangi miasta do klubu ultra luksusu.

Reklama

 

Aman New York - najdroższy hotel w Nowym Jorku / materiały prasowe Aman New York - najdroższy hotel w Nowym Jorku / materiały prasowe

Choć cena 2-4 tys. dolarów za dobę w Aman New York to standard, w ofercie Aman New York znajdują się również apartamenty, które kosztują 20 tys. dolarów za dobę. Czy znajdą się chętni, by wynająć tak luksusowe lokum? Oczywiście!

- Nasi klienci nie tylko będą skłonni zapłacić luksusowe pieniądze za to, co zbudowaliśmy, ale także będą bardzo zadowoleni z wartości, którą otrzymali do czasu wymeldowania – tłumaczy Vlad Doronin, dyrektor generalny Aman w rozmowie z Bloomberg.

Aman New York - basen i strefa SPA na 3 poziomach / materiały prasowe Aman New York - basen i strefa SPA na 3 poziomach / materiały prasowe

NOWY JORK i świątynia dyskretnego luksusu 

Oprócz imponujących apartamentów w Aman New York znajduje się luksusowa strefa SPA i odnowy biologicznej, w tym kryty basen i krioterapia. Na ostatnim piętrze zaplanowano miejsce na przychodnię lekarską, w którym internista po studiach na Harvardzie może nie tylko zbadać pacjenta standardowymi metodami, ale też zmierzyć poziom stanu zapalnego w organizmie i stresu. W lobby znajdują się japońskie drzewa, odblaskowe elementy wodne i miejsce na ogniska.

Aman New York - całoroczny taras / materiały prasowe Aman New York - całoroczny taras / materiały prasowe

Ogromne wrażenie na gościach z pewnością robią monumentalne drzwi wejściowe wysokie na 3 metry.

Warto również dodać, że każdy apartament jest wyciszony za pomocą specjalnych ścian, a pracownicy hotelu przeprowadzili specjalne testy dźwięku. Jest więc cicho i intymnie – zarówno jeśli chodzi o sąsiednie apartamenty, jak i nowojorski hałas uliczny. Podobno nie słychać nawet karetki przejeżdżającej na Piątej Ali.

Każdy apartament posiada funkcjonalny kominek, wielką wannę, prysznic parowy i deszczowy oraz obrotowe ścianki działowe, które przypominają ekrany shoji.

- Nie poszliśmy tu na żadne kompromisy – zaznacza Vlad Doronin i dodaje, że w przypadku tego projektu miał naprawdę sporo wyzwań.

Kolejnym punktem relaksu jest zielony taras ogrodowy na 14. piętrze budynku, w którym serwowane są posiłki o każdej porze roku.

Ojcem tej świątyni designu i luksusu jest wieloletni współpracownik Grupy Aman Jean-Michel Gathy z Denniston Architect, który w swoim nowatorskich rozwiązaniach w doskonały sposób połączył potrzeby współczesnego klienta z Manhattanu z azjatyckimi tradycjami marki.

Aman New York - design i ultra luksus / materiały prasowe Aman New York - design i ultra luksus / materiały prasowe

Nowojorski klub ultra bogaczy 

Co ciekawe, Aman New York to pierwszy koncept marki, w którym działać będzie Aman Club zrzeszający członków dla których dedykowane są specjalne udogodnienia i atrakcje. Członkowie mogą m.in. korzystać z podziemnego Jazz Clubu, małej palarni cygar oraz prywatnej winoteki.

Warto również dodać, że Aman New York zarządza 22 prywatnymi rezydencjami, które znajdują się na wyższych piętrach wieżowca. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Jala Penthouse, który został sprzedany za ponad 74 mln dolarów i jest obecnie najdroższą nieruchomością w mieście.

Aman New York znajduje się pod adresem The Crown Building, 730 5th Ave, Nowy Jork, NY 10019.