Nowy Jork: Nowy drapacz chmur z mostem - ogrodem

Wydawać by się mogło, że w centrum Nowego Jorku nie ma już miejsca na kolejny wieżowiec, a jednak. W sieci pojawił się projekt nowego drapacza chmur - The Avenir, którego budowa rozpocznie się już niebawem. 

Reklama

The Avenir to projekt przygotowany przez Silverstein Properties. Obiekt ma być zlokalizowany w zachodniej części Manhattanu, przy 41st Street i 11th Avenue, na północ od słynnego Jacob K Javits Convention Center. Ten drugi budynek jest kluczowy dla tej inwestycji, gdyż w ciągu roku przyciąga 2,5 mln gości.

The Avenir / materiały prasowe Silverstein Properties The Avenir / materiały prasowe Silverstein Properties

Obiekt będzie składać się z dwóch wież, każda po 46 pięter. Niemal u szczytu konstrukcji, na wysokości 192 m, znajdować się będzie wyjątkowy łącznik pomiędzy budowlami. To most, który będzie oferować widok na miasto, a jednocześnie możliwość spacerowania w ogrodzie zawieszonym wysoko nad ziemią.

W samym kompleksie znajdzie się 1000 pokoi hotelowych, osiem pięter przestrzeni rozrywkowej, w tym kasyno, a u podstawy umiejscowiona zostanie restauracja. W obiekcie zaplanowano również 100 mieszkań.

 

The Avenir w Nowym Jorku – sala koncertowa na samym szczycie

Klejnotem w koronie ma być sala koncertowa umiejscowiona na najwyższym piętrze budynku, która ma pomieścić 1000 osób. To nie przypadek. Sala w The Avenir ma uzupełniać ofertę Broadway’u.

Ta wielopłaszczyznowa inwestycja ma na celu zaspokojenie różnorodnych potrzeb, oferując niezapomniane wrażenia zarówno odwiedzającym, jak i mieszkańcom Nowego Jorku. 

 

The Avenir – ekologiczny wieżowiec NYC

Przy budowie The Avenir wykonawca chce, aby przestrzegano najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju. Cały projekt ma być całkowicie elektryczny, wolny od paliw kopalnych i zbudowany przy użyciu współczesnych ekologicznych praktyk budowlanych.

The Avenir w Nowym Jorku / materiały prasowe Silverstein Properties The Avenir w Nowym Jorku / materiały prasowe Silverstein Properties

Kompleks ma mieć także na wyposażeniu energooszczędne systemy, materiały pochodzące z recyklingu i inne komponenty przyjazne dla środowiska. The Avenir ma być zatem być wzorcowym modelem, jeśli chodzi o nowoczesną architekturę tworzoną w duchu zrównoważonego rozwoju.