Niewidzialny dom trafił na sprzedaż

Niewidzialny dom to jedna z najbardziej unikatowych nieruchomości w całej Kalifornii. Posiadłość znajduje się na środku pustyni tuż przy granicy stanowego Parku Narodowego Joshua Tree w pobliżu Los Angeles.

Reklama

I mimo że budynek ma ponad 500 metrów powierzchni mieszkalnej i ponad 60 metrów długości, to na pierwszy rzut oka może wyglądać jak olbrzymia fatamorgana. I nic dziwnego.

Z zewnątrz willa pokryta jest bowiem odbijającymi światło lustrzanymi panelami, dzięki którym cała konstrukcja doskonale zlewa się z otoczeniem. Stąd zresztą wzięła się nazwa: „Niewidzialny dom”.

Projekt posiadłości ponoć inspirowany był filmem Stanleya Kubricka „2001: Odyseja kosmiczna”, choć nam bardziej przypomina pustynny hotel, który pojawił się w jednej z części przygód Jamesa Bonda – „Quantum of Solace”.

Tak czy inaczej posiadłość właśnie została wystawiona na sprzedaż i może zamieszkać w niej każdy, kto dysponuje co najmniej 18 mln dolarów – na tyle bowiem dotychczasowi właściciele wyceniają „Niewidzialny dom”.

Na cenę z pewnością wpłynęły duża popularność willi wśród największych gwiazd amerykańskiej muzyki popularnej i celebrytów oraz reality show Netflixa pt. „Najciekawsze obiekty wakacyjne świata”. Posiadłość pojawiła się tam w pierwszym odcinku drugiego sezonu.

Niewidzialny dom - luksusowe wnętrze

„Niewidzialny dom” zachwyca jednak nie tylko z zewnątrz. Centralnym punktem wnętrza posiadłości jest kryty basen o długości 30 metrów, z którego można podziwiać nocne pustynne krajobrazy i rozgwieżdżone niebo.

Tuż obok znajduje się podłużna strefa relaksu oraz przestronny salon. Posiadłość wyposażona jest ponadto w trzy sypialnie i trzy łazienki dla gości oraz jeden główny apartament z "wolnostojącą" wanną.

We wnętrzu znajduje się także sala kinowa z ekranem o powierzchni 20 m kwadratowych.

Do tej pory "Niewidzialny dom" był wynajmowany przez właścicieli za 5 tys. dolarów za dobę pobytu, ale wkrótce być może na stałe zamieszka w nim nowy gospodarz. I nie mamy wątpliwości, że znajdzie się ktoś, kto będzie skłonny zapłacić za tę unikatową nieruchomość każdą cenę.