Nic lepiej nie zwiastuje nadejścia świąt Bożego Narodzenia, niż zapachy świątecznych wypieków, grzanego wina i choinki. Ale po co czekać na nie aż do ostatnich dni grudnia, skoro można je mieć dużo wcześniej w formie świecy, która nie tylko pięknie pachnie, ale i pomoże wam wprowadzić się w świąteczny nastrój. Oto kilka naszych propozycji.

Reklama

Huckberry – Portable Christmas Tree

Huckberry – Portable Christmas Tree Huckberry – Portable Christmas Tree

Nic nie kojarzy się ze świętami bardziej niż świeży zapach choinki. Ale jeśli w tym roku z jakiegoś powodu nie ubieracie bożonarodzeniowego drzewka lub wybieracie sztuczne ozdoby, to nie znaczy, że musicie rezygnować z tego zapachu. Polecamy świecę firmy Huckberry o pięknej nazwie „przenośna choinka”. Jej główne nuty zapachowe przypominają jodłę olbrzymią i – jak pisze producent na swojej stronie – śląski las.

Cena: ok. 250 zł

Miller Harris – Mandarin Candle

Miller Harris – Mandarin Candle Miller Harris – Mandarin Candle

W Polsce równie charakterystycznym zapachem świątecznym co zapach choinki jest cytrusowy aromat mandarynek. W przypadku świec Miller Harris uzyskiwany jest dzięki kombinacji sycylijskiej mandarynki, pomarańczy, grejpfruta i cytryny.

Cena: ok. 250 zł

Gabriel Christmas Edition – Gourmand Chimney Fire

Gabriel Christmas Edition – Gourmand Chimney Fire Gabriel Christmas Edition – Gourmand Chimney Fire

Spędzanie świąt przy kominku to przywilej, do którego wiele osób mieszkających w miastach nie ma dostępu. Ale to nic, kominek w formie zapachowej i tak może wam towarzyszyć w trakcie Bożego Narodzenia dzięki świecy Gourmand Chimney Fire, której główne nuty zapachowe to kombinacja aromatów skórzanych, drewnianych i orzechowych.

Cena: ok. 400 zł 

Diptyque – Biscuit Candle

Diptyque – Biscuit Candle Diptyque – Biscuit Candle

Pieczenie świątecznych ciasteczek to rytuał, który urozmaica każde rodzinne święta. Tyle że słodkości z reguły prędko znikają z talerza, a ich zapach pozostaje tylko wspomnieniem. Nie musi tak być dzięki ciasteczkowej świecy francuskiej marki Diptyque, która wypełni wasze domy i mieszkania zapachami biszkoptów i cynamonu.

Cena: ok. 300 zł

Anecdote Candles – Winter Social Candle

Anecdote Candles – Winter Social Candle Anecdote Candles – Winter Social Candle

Święta to nie tylko choinka i pyszne jedzenie, ale przede wszystkim spotkania z bliskimi. A ta świeca to właśnie zapachowe wyobrażenie takiego spotkania. Oczywiście tylko w głowach producentów, bo spotkania o zapachu „toastów z szampana i błędów spod jemioły” nikomu nie życzymy.

Cena: ok. 140 zł

Vellutier – Alpine Vin Brulé

Vellutier – Alpine Vin Brulé Vellutier – Alpine Vin Brulé

Znacznie bardziej świątecznym trunkiem od szampana jest za to grzaniec. Jego walory smakowe podkreśli z pewnością świeca Alpine Vin Brulé, w której dominują aromaty goździków, cynamonu, pieczonego jabłka, pomarańczy i marcepanu.

Cena: 149 zł

Aphoteke – Assam Tea

Aphoteke – Assam Tea Aphoteke – Assam Tea

Winny grzaniec niekoniecznie musi być pierwszym wyborem, jeśli chodzi o świąteczny napój. Równie dobrze i równie rozgrzewająco sprawdzi się herbata. Lub świeca o zapachu herbaty Assam, fig i cyprysu.

Cena: ok. 160 zł

Yankee Candle - White Spruce & Grapefruit

Yankee Candle - White Spruce & Grapefruit Yankee Candle - White Spruce & Grapefruit

Świece marki Yankee Candle są aktualnie jednymi z najpopularniejszych na świecie. A świąteczne aromaty będące wyrafinowanym połączeniem grejpfruta i żywego świerku z dodatkiem kremowej wanilii i piżma tylko potwierdzają, dlaczego tak jest.

Cena: ok. 100 zł