Budynek znajduje się w pełnej życia dzielnicy Shepherd’s Bush i został „wciśnięty” między dwie wiekowe kamienice z lokalami usługowymi. Ma jedynie sześć stóp szerokości, czyli dokładnie 182 cm, co czyni go nie tylko najwęższym domem w Londynie, ale prawdopodobnie jednym z najwęższych budynków mieszkalnych na świecie. I właśnie został wystawiony na sprzedaż za 950 tys. funtów, czyli ponad 5 mln złotych.

Reklama

Najwęższy dom w Londynie - tu naprawdę da się mieszkać

»Unikatowy« to słowo często nadużywane przez deweloperów i agentów nieruchomości i być może właśnie dlatego brzmi ono całkowicie nieadekwatnie w odniesieniu do tego jedynego w swoim rodzaju budynku, w którym mimo jego pozornej dziwności, da się żyć wygodnie” – czytamy w ogłoszeniu kupna nieruchomości. I rzeczywiście, budynek oferuje zaskakująco komfortowe warunki do życia.

Jadalnia z wyjściem na prywatny ogród/fot. Winkworth Shepherds Bush & Acton Jadalnia z wyjściem na prywatny ogród/fot. Winkworth Shepherds Bush & Acton

Przyszli lokatorzy będą mieli do swojej dyspozycji przestrzeń mieszkalną o powierzchni prawie 100 m kw. rozłożoną aż na pięć kondygnacji. Na parterze znajduje się dobrze doświetlony salon z kominkiem i dużym oknem z widokiem na prywatny ogród, na poziomie -1 – kuchnia oraz jadalnia ze szklanym dachem i drzwiami prowadzącymi do ogrodu. Na pierwszym piętrze budynku znajduje się z kolei sypialnia, gabinet oraz wyjście na prywatny dachowy taras, całe drugie piętro przeznaczono na łazienkę, a na trzecim znajduje się jeszcze jedna sypialnia.

Dodatkową zaletą nieruchomości jest bliskość ciekawych miejscówek w Londynie takich jak Bush Theatre czy Shepherd’s Bush Market oraz wielu klimatycznych knajpek, barów i kawiarń.

Jeśli lubisz niecodzienne przestrzenie i odnajdujesz się w uroczo dziwacznych miejscach, to ten wyjątkowy dom jest właśnie dla ciebie” – zachęca ogłoszenie, a nam mimo wszystko trudno pozbyć się wrażenia, że milion na nieruchomość można przeznaczyć w nieco lepszy sposób.