Najdroższa choinka świata powstała w Hiszpanii

Sześciometrowa choinka, ozdobiona diamentami, szafirami i bombeczkami od luksusowych marek to projekt Debbie Wingham, która z dumą mówi o niej „najdroższa choinka świata”. Drzewko stanęło w Kempinski Hotel Bahia w Hiszpanii, a jego koszt wyniósł bagatela 15 mln dolarów.

Reklama

Najdroższa choinka świata / materiały prasowe Kempinski Hotel Bahia Najdroższa choinka świata / materiały prasowe Kempinski Hotel Bahia

Hiszpańska choinka przebiła dotychczasowa rekordzistkę, choinkę z hotelu Emirates Palace w Abu Dhabi, która kosztowała 11 mln dolarów.

- Wpadłam w panikę, gdy po raz pierwszy zobaczyłam rozmiar drzewka na żywo… Używaliśmy dźwigu, aby umieścić ją w budynku. Kiedy powiesiłam ostatni ornament, to uczucie spełnienia było aż przytłaczające – mówi Debbie Wingham.

Ozdoby na choinkę warte fortunę

Na choince pojawiły się ozdoby przygotowane przez Chanel, CartierLouis Vuitton czy Bvlgari. Nie zabrakło także dziadków do orzechów z szafirowymi oczami, strusich jaj wysadzanych kryształkami Swarovskiego oraz innych drobiazgów pokrytych najdroższymi materiałami.

- Wspaniale było otrzymać wsparcie od przyjaciół, którzy znają się na rzeczy. Każda część choinki została wykonana na specjalne zamówienie – dodaje Debbie Wingham.

Choinka z Kempinski Hotel Bahia jak dotąd jest najdroższą choinką jaka kiedykolwiek powstała. Bije o głowę (lub o czubek!) choinki, które powstawały w ostatniej dekadzie, walcząc o tytuł najbardziej kosztownego świątecznego drzewka, m.in. choinkę ze złota, którą stworzyła japońska projektantka biżuterii Ginza Tanaka w 2007 roku (4,2 mln dolarów), singapurską choinkę z diamentów (1 mln dolarów) czy 20-metrową choinkę, która kilka lat temu stanęła przy Rockefeller Plaza w Nowym Jorku.