Kiedy w 1951 roku Ingvar Kamprad zakładał IKEA, firma była raczkującym tworem, któremu niewielu wróżyło międzynarodowy sukces. Dziś IKEA to 210 tys. pracowników i ponad 450 sklepów na ponad 60 rynkach świata. Jak to się stało, że mała szwedzka firma przekształciła się w globalnego giganta? Odpowiedź znaleźć można w IKEA Museum, które dostępne jest w całości także w internecie. – Wiele z przedstawionych historii ujawnia wewnętrzne funkcjonowanie IKEA i nigdy wcześniej nie były udostępniane publicznie – zapewniają twórcy digitalowego muzeum. Jednak tajemnice i ciekawostki o IKEA to nie wszystko. Znaleźć możesz tu również przegląd wszystkich katalogów IKEA – od 1951 do 2021 roku! To nie lada gratka nie tylko dla fanów designu! Dopasuj katalog IKEA do Twojego roku urodzenia i przenieś się w czasie!

Reklama

IKEA otwiera muzeum w internecie

Rzeczywiste muzeum IKEA znajduje się w szwedzkim Elmhult, ale ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa firma postanowiła udostępnić całość eksponatów także w formie digital.

IKEA Museum Digital to nowa platforma, która pozwala nie tylko zwiedzić wirtualnie meblarskie królestwo Ingvara Kamprada, ale też dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat funkcjonowania i historii IKEA.

- Wiele z tych historii ujawnia wewnętrzne funkcjonowanie IKEA i nigdy wcześniej nie były udostępniane publicznie – zapewniają twórcy muzeum.

IKEA - podróż do świata vintage 

Goście IKEA Museum Digital mogą więc zapoznać się z historią IKEA, zaglądając do ponad 100 artykułów, krótkich filmów dokumentalnych i wywiadów, w tym rozmów z założycielem szwedzkiego giganta Ingvarem Kampradem. 

- Niezależnie od tego, czy chodzi o triumf IKEA, czy wielki błąd, niebezpieczną przygodę czy rewolucyjny upadek, zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by opowiedzieć prawdziwą historię IKEA, opisać wszystko, tak jak było mówi Jutta Viheriä – lider inicjatyw strategicznych w IKEA Museum Digital.

 

Stare katalogi IKEA

Oczywiście w digitalowych muzeum IKEA nie mogło zabraknąć katalogów IKEA! Pojawiły się więc wszystkie – od 1951 do 2021 roku i z pewnością będą wspaniałą podróżą do „wnętrzarskiej przeszłości”. To nie lada gratka nie tylko dla fanów designu, ale też skarbnica wiedzy na temat potrzeb społeczeństwa czy rozwoju designerskich innowacji.

- Prawdziwa kraina czarów dla każdego, kto jest tylko zdalnie zainteresowany projektowaniem czy rozwojem produktu – zapewniają przedstawiciele muzeum.

 Co powiesz na małą zabawę? Wybierz katalog z roku, w którym się urodziłeś/urodziłaś i poznaj świat, którego już nie ma! Taka zabawa to genialna i inspirująca rozrywka. 

IKEA Museum Digital - katalog z roku 1984 IKEA Museum Digital - katalog z roku 1984

IKEA Museum Digital – jak na globalnego giganta przystało! – dostępne jest dla każdego i o każdej porze.

- To dla nas fantastyczna okazja, by podzielić się rozległą i żywą historią IKEA, zarówno ze stałymi gośćmi, jak i osobami, które nie miały jeszcze okazji fizycznie podróżować do Ęlmhult i odwiedzić Muzeum IKEA w samym sercu IKEA – dodała Jutta Viheriä.